به گزارش پرتال امام خمینی(س)، آیت‌الله محمدرضا ناصری، در جلسه ستاد دهه فجر استان یزد اظهار داشت: ستاد دهه فجر و انقلاب، یادآوری روزهای انقلاب است و باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده و انقلاب را دوباره زنده کرد.

وی بیان کرد: نسل جدید ممکن است بسیاری از حوادث انقلاب و بنیانگذار انقلاب اسلامی را به خوبی نشناسند به همین دلیل باید از فرصت دهه فجر برای یادآوری سیر حرکتی انقلاب و معرفی امام راحل استفاده کرد.

ناصری تصریح کرد: نسل جدید ما باید امام را بشناسد و سیره امام و ایده‌های ایشان برای انقلاب اسلامی باید به مردم منتقل شود تا تلاش‌هایی که برای این انقلاب شد، هرگز از یاد نرود.

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، امام جمعه یزد ادامه داد: سیر حرکتی انقلاب و نحوه مدیریت امام خمینی(س) در حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است و هرگز نباید فراموش شود.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های امام خمینی(س) و سیره ایشان بیان کرد: امام روشی عاقلانه و عالمانه داشتند و توجه ویژه‌ای به اصحاب انقلاب از جمله دانش‌آموزان، عشایر و ... داشتند و نسبت به همه مسلمانان و اسلام در گفتار و رفتار، توجه ویژه نشان می‌دادند.

ناصری خاطرنشان کرد: امام خمینی(س) در سیاست‌ها و مناسبت‌های اجتماعی با مراقبت‌هایی که داشتند تا پیرایه‌ای به انقلاب بسته نشود و انقلاب، صافی و زلالی خود را از دست ندهد و به ریا و خودخواهی و ریاست طلبی و هوای نفس آلوده نشود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تاکید کرد: معلمان و مدیران باید وقت بیشتری بگذارند تا آن انقلاب صاف و زلال در ذهن بچه‌های ما جا بیفتد و بدانند که در آن زمان چه خبر بوده و حرکت‌های آن دوران دوباره جاری و ساری شود.

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، وی تصریح کرد: اکنون 35 سال از انقلاب اسلامی گذشته و شاید بسیاری از وصایای امام خمینی(س) به گوش نسل جوان نرسیده باشد و خوب بود اگر در این سال‌ها، هر بار یکی از فرازهای وصیت‌نامه امام راحل را احیا می‌کردیم.

ناصری خواستار به مسابقه گذاشتن مطالعه وصیت‌نامه امام خمینی(س) در مدارس و دانشگاه‌ها شد و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا همه اقشار جامعه، وصیت‌نامه امام را بخوانند.

در این مراسم مسئولان هر یک از کمیته‌های ستاد دهه فجر به بیان برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و نظرات خود در برگزاری مراسم‌های ایام‌الله دهه فجر امسال پرداختند.(منبع:فارس)

. انتهای پیام /*