به گزارش پرتال امام خمینی(س) دکتر حمید انصاری، در جلسه تودیع دو نفر از مسئولان این موسسه که صبح امروز سه شنبه در محل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برگزار شد با اشاره به این‌که در سال‌های گذشته در عرصه فعالیت‌های مختلف پژوهشی، آموزشی و ... موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، برخی محدودیت‌ها وجود داشته است، اظهار داشت: در حال حاضر بارقه‌های امیدی در این زمینه ایجاد شده و در همین راستا، گفت و گوهای مناسبی در سطوح بالادستی بسیاری از دستگاه‌ها صورت پذیرفته است.
وی با بیان اینکه ما باید در تمامی بخش‌های موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی فعالانه تلاش کنیم تا در این فضای ایجاد شده با توجه به اولویت‌ها کاستی‌های گذشته را جبران کنیم، افزود: ما برای فراهم آوردن بستر مناسب جهت فعالیت هرچه بهتر در فضای امید بخش به وجود آمده در داخل و خارج این موسسه رایزنی‌هایی انجام داده‌ایم.
به گزارش پرتال امام خمینی(س) قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با بیان اینکه البته ما همچنان با مشکلات اعتبارات مالی مواجه هستیم و به همین خاطر باید با تعامل با دیگر دستگاه‌های فرهنگی کشور از امکانات و اعتبارات آن‌ها در عرصه فعالیت هرچه بهتر در زمینه ترویج اندیشه‌های امام بهره ببریم، گفت: در همین راستا هماهنگی‌هایی با دستگاه‌ها و نهادهایی چون وزارت ورزش و جوانان، شهرداری تهران و دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تاسیس مرکز «امام خمینی و انقلاب اسلامی» به عمل آمده است که در برخی از آن‌ها تاسیس این مراکز در حال نهایی شدن است و یا راه‌اندازی شده‌اند.
انصاری اظهار کرد: با توجه به اینکه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی باید در عرصه تولید محتوا با این مراکز همکاری کند و تقاضای آن دستگاه‌ها نیز همین است شاید لازم باشد که ما در ساختار این موسسه بازبینی داشته باشیم و لازم شود که بخشهای جدیدی را در آن تعریف کنیم و در آنها از نیروهای متخصصی که در متن انقلاب حضور داشته‌اند بهره گیریم.
وی ضمن تشکر از دولت و مجلس جهت همراهی با این موسسه به عنوان مرکز ثقل ترویج اندیشه‌های امام در سال‌های گذشته، گفت: در سال آتی باید به گونه‌ای فعالیت کنیم که شاهد حضور پررنگ و جدی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در عرصه پاسخگویی به پرسش‌های داخلی و خارجی مرتبط با حوزه کاری خود باشیم.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) ادامه داد: من از تمامی کسانی که در گذشته به ویژه در سال‌های سخت اخیر با ما همراهی کردند تشکر می‌کنم که از آن جمله همکارانی هستند که به دلیل حضورشان در دیگر مراکز حساس کشور، متاسفانه کمتر می‌توانیم شاهد حضورشان در موسسه باشیم که البته در آن مراکز نیز با توجه به نیاز جامعه به ترویج اندیشه حضرت امام می‌توانند با ما همراهی کنند.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) انصاری حضور چند سال گذشته‌ی حجت‌الاسلام حشمتی در معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی را منشاء اثر  و مایه قوت قلب دانست و افزود: در زمان حضور ایشان ما توانستیم ارتباطات خوبی را با دیگر مراکز فرهنگی برقرار کنیم و از ایشان قول گرفته‌ایم که در شوراهای تخصصی ما با موسسه همکاری داشته باشند.

وی افزود: همچنین جناب آقای شاهمرادی انصافا جایگاه ویژه‌ای در میان فعالان هنری کشور دارند و حضور ایشان در موسسه فرهنگی-هنری عروج دارای اثرات بسیاری بود.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در ادامه با معرفی حجت الاسلام کمساری به عناون معاون جدید فرهنگی و هنری موسسه گفت: حاج آقای کمساری در طول مدت فعالیتهای خود تاکنون  همواره مرتبط با اندیشه‌های امام و اهداف انقلاب اسلامی بوده و در مراکز مختلف حساس  فرهنگی ـ هنری حضور داشته و معاون فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بودند و من از ایشان تقاضا کردم که به معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی تشریف بیاورند تا با توجه به افکار خوب و با نشاط و ارتباطی که با حوزویان دارند ما در این موسسه در خدمت‌شان باشیم.
دکتر انصاری همچنین با معرفی آقای اصغریان به عنوان مدیر عامل جدید موسسه عروج، گفت: ایشان فردی است که از ابتدای تاسیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در خدمت‌شان بودیم که با حفظ سمت معاون فرهنگی ستاد بزرگداشت حضرت امام، مدیر عامل موسسه عروج که بازوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری است، خواهند بود.

در این مراسم دکتر حمید انصاری با تقدیم لوح‌هایی به حجج‌اسلام حشمتی و شاهمرادی از ایشان قدردانی به عمل آورده و به حجت‌الاسلام کمساری خوش آمد گفت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

. انتهای پیام /*