به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت الاسلام سید محمدجواد رضوی در گفت و گو با ایرنا افزود: از 28اسفند تا 16 فروردین این مکان تاریخی و معنوی مورد بازدید میهمان های نوروزی و کاروان راهیان نور از سراسر کشور قرار گرفته است. 

وی اظهارکرد: حدود 30نفر از این میهمان های گردشگر خارجی بودند که از ژاپن و کشورهای همجوار از قسمت های مختلف این مکان تاریخی بازدید کردند .

رضوی بیان کرد: با تمهیدات لازم و فضا سازی مناسب و مطلوب از میهمانان نوروزی در بیت تاریخی امام پذیرایی شد.

مسوول موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) در شهرستان خمین ادامه داد: برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و ایستگاه صلواتی نمایشگاه عکس در ایام نوروز برای گردشگران در بیت امام راحل تدارک دیده شده است. 

وی افزود: بسته های فرهنگی به تعداد پنج هزار بسته شامل کتاب هایی از آثار و زندگینامه حضرت امام و لوح فشرده و بسته های ویژه کودکان تهیه شده که به مسافران اهدا شد. 

حجت الاسلام رضوی گفت: همچنین یک گروه چهار نفره در این مکان مقدس برای راهنمایی و پذیرایی از مسافران نوروزی از 28 اسفند تا 14 فروردین ماه مستقر شده بودند. 

وی ادامه داد: قسمت های مختلف بیت تاریخی امام، منزل موروثی ایشان و خانه برادر امام (آیت الله پسندیده) در ایام نوروز مورد بازدید عموم قرار گرفته بود. 

حجت الاسلام رضوی یادآورشد، پارسال 270 هزار مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از بیت تاریخی حضرت امام خمینی (س) بازدید کردند . 

امام خمینی 20جمادی الثانی 1320 قمری، مطابق با 30 شهریور 1281 شمسی در شهرستان خمین در این مکان مقدس متولد و تا سن16سالگی در این خانه زندگی کرده است.

. انتهای پیام /*