به گزارش پرتال امام خمینی(س)، این جلسه به ریاست دکتر سیداحمد حسینی تشکیل و  برنامه‌ریزی در خصوص بزرگداشت حضرت امام در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ایشان و چگونگی تبیین و ترویج افکار و اندیشه‌های حضرت امام در بین جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه با عنایت به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ مقرر شد وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای کمیته بیش از پیش در ایام سالگرد به این موضوع اهتمام ورزیده و طرح‌ها و برنامه‌های خود را در جلسه آینده کمیته مطرح نمایند.

حاضران در اولین جلسه کمیته امور جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان روزهای 7 الی 13 ام خردادماه را به عنوان هفته بزرگداشت یاد و نام حضرت امام در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز مرتبط با جوانان انتخاب کرده و یکی از روزهای 11 و 12 ام خرداد نیز به عنوان روز میثاق درنظر گرفته و مقرر شد که این تصمیمات در جلسه بعدی کمیته، نهایی شود. 

لازم به ذکر است تشکیل کمیته دانشگاهی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کمیته دانش‌آموزان و فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش و کمیته ورزش و جوانان در وزارت ورزش و جوانان نیز مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد هریک از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو کمیته نیز به صورت جداگانه، ستادی تشکیل و گزارش فعالیت‌های آن را نیز در جلسات کمیته مطرح کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

. انتهای پیام /*