به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدجواد رضوی در حاشیه بازدید اندیشمندان خارجی اظهار کرد: این افراد از کشورهای نیجریه، بورکینافاسو، مراکش، تانزانیا، چاد، یمن، عربستان، قطر، نامیبیا و ساحل عاج با حضور در بیت تاریخی حضرت امام از بخش های مختلف این خانه باستانی و تاریخی دیدن کردند.
وی اظهار داشت: این افراد با ملیت های مختلف با دیدن خانه امام در خمین بیان داشتند، تولد مولودی در این خانه با خشت وگل توانست جهان را مغلوب اندیشه پاک اسلامی خود کند.

حجت الاسلام رضوی گفت: مدعوین شرکت کننده در کنگره بزرگداشت پدر امام ، خانه تاریخی حضرت امام در استان مرکزی را با سبک معماری خاص جذاب و محلی برای اندیشیدن اندیشمندان به سبب جایگاه والا امام در قلوب آزاد اندیشان عنوان کرد.

امام خمینی 20جمادی الثانی 1320 قمری، مطابق با 30 شهریور 1281 شمسی، در شهرستان خمین در بیت تاریخی خود متولد شدند و تا سن 19سالگی در خمین زندگی کرد و سپس برای کسب علوم دینی در حوزه علیمه ،عازم اراک شد.
نخستین کنگره بین المللی چشمه آفتاب بزرگداشت شهید مصطفی موسوی پدر بزرگوار امام خمینی(ره) در حال حاضر (روزهای هفتم و هشتم خردادماه جاری) در شهر خمین زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار است.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*