به گزارش پرتال امام خمینی(س) متن این اطلاعیه بدین شرح است :

بسمه تعالی

«من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر وما بدلوا تبدیلا»

تقارن خرداد امسال با شعبان المعظم، که فصل مناجات‌های دلنشین شعبانیه و ماه موالید پاک: حضرت سیدالشهدا، حضرت سیدالساجدین و حضرت ابوالفضل عباس علیهم الاسلام و خصوصا ماه میلاد آخرین منجی موعود که وعده‌گاه میثاق منتظران واقعی است بر معنویت مراسم نکوداشت بزرگمردی افزوده است که نه فقط در سخن و نظر، بلکه با قیام و نفس روح‌اللهی و استقامت کم‌نظیر خویش، عملا فلسفه انتظار را معنا بخشید.

خرداد و نیمه آن متعلق به امام خمینی‌(سلام‌الله علیه) است. امسال در حالی به استقبال آیین‌های پرشکوه گرامیداشت امام راحل و وقایع عظیم میانه خرداد می‌شتابیم که بیش از نیم قرن از نهضت امام و ربع قرن از رحلت امام می‌گذرد. شرایطی که امروز در سطح جهانی و داخلی، نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی در دهه چهارم پیروزی خویش تجربه می‌کند به‌خوبی این حقیقت مشهود را گواهی می‌دهند که این گذر زمان و فاصله ایام نه‌تنها بر نام و یاد و آرمان‌های امام خمینی و نهضت الهی‌اش غبار فراموشی ننشانده است بلکه روز‌به‌روز در دل مشتاقان دین و عدالت و آزادی و در اردوگاه موحدان و حق‌جویان عالم، بر بلندای آوازه نام امام خمینی، و اهمیت وصایا و پیام‌ها و آرمان‌هایش افزوده می‌شود. گستره نفوذ انقلاب اسلامی و اسلام نابی که امام خمینی منادی آن بود بدان حد رسیده است که دشمنان امام و انقلاب پس از ناکامی در مواجهه مستقیم با آن همزمان با تداوم فشارها بر ایران، برای مهار ابعاد اسلام واقعی و تحریف آن اخیرا به توطئه‌ای خطرناک و پلید روی آورده‌اند و آن حمایت آشکار و نهان آمریکا و غرب از حامیان اصلی جریان‌های تروریستی و افراطی است که با انواع نام‌ها تحت عنوان اسلام و زیر لوای شعارهای مقدس دینی دست به انفجار و آدم‌ربایی و اعمال شرم‌آور می‌زنند. نقش و ماموریت اینان بدنام کردن اسلام راستین، حمایت از دولت‌های مستبد و وابسته در کشورهای اسلامی، دامن زدن به تفرقه و نزاع‌های مذهبی و ضربه زدن به جان و مال و حیثیت مسلمانان، و منحرف ساختن افکار عمومی جهان اسلام از مشکلات اساسی خویش در مواجهه با تداوم جنایات صهیونیست‌ها و دسایس غرب در جهان اسلام است، اما مطمئنا این توطئه نیز با هوشیاری پیروان پیامبر رحمت(ص) و همه کسانی که در عصر حاضر با بیدارگری‌های مصلحانی همانند امام راحل دل در گرو اسلام عزیز و آئین رحمانی آن دارند نقش بر آب خواهد شد.

آری، در بیست‌و‌پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی(س) عمق حضور نیرومند اندیشه امام در متن حیات جامعه و نظام اسلامی، و به برکت حضور متعهدانه مردم ایران و فرزانگی خلف شایسته امام و پایداری اصحاب و یاران امام، پشتوانه‌ای سترگ برای دولت تدبیر و امید -برآمده از حماسه و شعور سیاسی ملت ایران- پدید آورده است تا در میز مذاکره با بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان ناکارآمدی تحریم‌ها و روش‌های نادرست گذشته آنان را صلا دهد و از استقلال و حقوق مشروع ملت ایران با دست پر دفاع کند. ان‌شاءالله بدون تردید، و به مصداق «ان تنصروالله ینصرکم» این برهه دشوار در تاریخ انقلاب اسلامی نیز همانند پرونده دفاع مقدس و ده‌ها مصاف دشوار دیگر، به نفع ملت بزرگ ایران رقم خواهد خورد.

بدین جهت در شرایط کنونی، برگزاری هر چه پرشکوه‌تر مراسم سالانه بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب و موسس نظام جمهوری اسلامی در 14 خرداد سال‌جاری بیش از هر زمان دیگر دارای اهمیت است. حضور گسترده اقشار مختلف مردم در برنامه‌های بزرگداشت امام در سراسر کشور و بویژه در حرم مطهر حضرت امام در شب و روز 14 خرداد در حقیقت همایش اقتدار معنوی نظام؛ و نمایشی است از گسست‌ناپذیری پیوند مردم و امام.

ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) ضمن اعلام آمادگی برای خدمت‌‌رسانی به زائران محترم، برنامه‌های مراسم را بدین شرح به اطلاع می‌رساند:

1-‌ سه شنبه 93/3/13: مراسم ویژه شب 14 خرداد پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی با قرائت قرآن کریم و عزاداری مداحان عزیز آغاز و با سخنرانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ادامه خواهد یافت.

2-‌ چهارشنبه 93/3/14: مراسم ویژه باشکوه روز 14 خرداد از ساعت 9 صبح در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی(س) آغاز و پس از قرائت قرآن کریم و عزاداری و سخنرانی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی، همگان از بیانات مهم و ارزشمند رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی و خلف شایسته امام امت بهره‌مند خواهند شد.

ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)

متن اطلاعیه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی‌(س) - نسخه دانلود

منبع: جماران

. انتهای پیام /*