پرتال امام خمینی(س):‌ در پاسخ به نامه آقای محمدرضا فاکر سرپرست دفتر انتشارات اسلامی در مورد تعیین یک یا دو نفر مورد اعتماد از سوی حضرت امام برای بررسی نهایی رساله ایشان، امام‌خمینی اعضای شورای استفتای قم را برای این کار تبیین فرمودند. دفتر انتشارات اسلامى که وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است و در زمینه تبلیغ و ترویج مسائل مربوط به اسلام و انقلاب فعالیت مى ‏کند، در نظر داشت که رساله حضرت امام از سوی آن دفتر منتشر شود.

متن نامه محمدرضا فاکر و پاسخ امام در ادامه آورده شده است:

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم. محضر مبارک حضرت آیت اللَّه العظمى امام خمینى- مد ظله العالى‏

سلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته، دفتر انتشارات اسلامى مایل است توضیح المسائل منسوب به حضرت امام را با آخرین فتاواى ممهور به مهر آن حضرت و نیز تحریر الوسیله و حاشیه عروه«1»، تطبیق و تنظیم نماید. نظر به اینکه این کار حد اقل یکى- دو سال وقت و مخارج فراوانى را در پى دارد و به کمک افراد واجد صلاحیتى نیازمند است، این دفتر لازم مى ‏داند ضمن کسب اجازه از محضر حضرت امام تقاضا کند که آن حضرت یک یا دو نفر از افراد مورد اعتماد خود را جهت بررسى نهایى این کار تعیین فرمایند تا ان شاء اللَّه حاصل این زحمات مورد اطمینان حضرت امام واقع شده و در دسترس عموم قرار گیرد. و الأمر إلیکم. و السلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

مسئول دفتر انتشارات اسلامى

 محمد رضا فاکر

 18 شوال 1405

 

بسمه تعالى‏

پس از تکمیل، آنچه اعضاى محترم شوراى استفتاى قم «3» تأیید نمایند، مورد تأیید است.

19 تیر 64

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

(1)- تحریر الوسیله و حاشیه بر عروة الوثقى، دو اثر ارزنده از امام خمینى و مشتمل بر فتاواى فقهى ایشان است‏.

(2)- شوراى استفتاى قم مرکب از آقایان: سید عباس خاتم یزدى، سید جعفر کریمى و محمد حسن قدیرى بودند که با آگاهى بر آراى فقهى امام خمینى به پرسش هاى شرعى مردم بر اساس فتواى امام پاسخ مى ‏گفتند.

(صحیفه امام، ج‏19، ص: 314) 

. انتهای پیام /*