پرتال امام خمینی(س): با سیرى کوتاه در مناجات هاى حضرت امام خمینی(س)، روشن مى شود که تمامى آنها بااطمینان نفسانى و وقار وشوق باطنى و بر کنار از تصرّفات و نفوذ شیطانى ودر کمال اخلاص و تابعیت محض از رضاى الهى بیان شده اند. با توجه به ایام ارشمند ماه مبارک رمضان که در آن قرار داریم، هر روز گوشه ای از مناجات و دعاهاى امام بزرگوار را با هم مرور می کنیم به این امید که روحمان جلا یابد و حلقه ارتباط بنده و معبود تنگتر گردد.

 خداوندا! ما بندگان ضعیف بیچاره را که دستمان از همه چیز خالى است و به غیر از درگاه تو پناهى نداریم، با این آتش مى ‏خواهى عذاب کنى؟! (شرح حدیث جنود عقل و جهل، متن، ص: 352)

خداوندا، همه چیز تویى؛ و غیر از تو همه هیچ. خداوندا، تو عزیزى؛ و غیر از تو همه ذلیل. خداوندا، تو غنى ‏اى؛ و غیر از تو همه فقیر. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 147)

بار خدایا! آیا شود که این دل محجوب و این قلب منکوس را به خود آرى، و این غافل فرو رفته در ظلمات طبیعت را به عالم نور کشانى، و بُتهاى دل را به دست قدرت خود درهم ‏شکنى، و غبار تن را از پیش چشم فرو ریزى؟ (شرح حدیث جنود عقل و جهل، متن، ص: 86)

پروردگارا! تو خود از ما دستگیرى کن! ما طاقت مقاومت نداریم، مگر لطف تو دستى گیرد إنَّک ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیْمِ. (شرح حدیث جنود عقل و جهل، متن، ص: 88)

خداوندا! قرآن کریم و ناموس مسلمین را از شرّ اجانب نجات بده. (صحیفه امام، ج‏1، ص: 154)

خداوندا، ما ضعیف و ناتوانیم و عقب افتاده از قافله سالکان، تو خود از ما دستگیرى فرما. رَبَّنا عامِلْنا بِفَضْلِکَ وَ لا تُعامِلْنا بِعَدْلِک. (آداب الصلاة (آداب نماز)، مقدمه، ص: 12)

 منبع: نیایش نامه، به کوشش اسماعیل محمدی، ص 43-45

. انتهای پیام /*