به گزارش پرتال امام خمینی(س)، متن سحنرانی سرکار خانم دکتر مصطفوی در همایش «فلسطین؛ پاره تن اسلام» به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مدعوین محترم، اساتید بزرگوار و فعالان گرامی حوزه فلسطین

جنگ سوم رژیم صهیونیستی بر ضد مردم مظلوم غزه و تکرار صحنه‌ های دلخراش و فاجعه آمیز  کشتار صدها نفر از انسان‌ ها و تخریب خانه‌ های آنان دل هر انسانی را به درد می‌آورد؛ تصاویر زنان و فرزندانی که قربانی جنون رژیم صهیونیستی شده‌ اند این سؤال را به ذهن می‌ آورد که باید چه کرد؟ و اگر نظام بین‌ الملل به دلیل مشارکت در ایجاد و استمرار این رژیم از جنایات آنان حمایت می‌ کند، جوامع جهانی برای تغییر این واقعیت چه باید بکنند؟ همچنین جوامع اسلامی از موضع برادری که خداوند در قرآن اعلام کرده، برای برادران خود در فلسطین چه تدبیری باید بیندیشند؟

راه خروج از این بن بست 66 ساله چیزی جز راه امام خمینی نیست. امام (رض) روز قدس را اعلام کردند و همه ملل اسلامی را به تظاهرات و همبستگی فراخواندند تا فرهنگ یکرنگ بودن و امتی شدن حاصل شود. ابتدا امام و پس از ایشان مقام معظم رهبری در کنار فرهنگ سازی از مقاومت همه جانبه در لبنان و فلسطین حمایت عملی کردند و خداوند زمانی که ایستادگی آن‌ ها را دید، نصرت خود را بر آنان نازل ساخت و بدین گونه بود که امیدی برای تغییر این «معادله بسته» نمایان شد؛ ولی دشمن برای بر هم زدن فرایند وحدت امت اسلام که امام آغاز کرده بود افراد جاهل و متعصب اسلام نما را تحت عناوین گرو‌ههای تکفیری سازمان داد و آنان را به جان ملت‌ های مسلمان منطقه انداخت تا اولویت تضاد جهان اسلام با رژیم صهیونیستی تغییر یابد و به تضادهای داخلی مبتنی بر مذهب تغییر جهت دهد و بدین ترتیب بود که تضادها را به داخل جهان اسلام هدایت کردند و باز بدین گونه شد که این گروهها خواسته یا ناخواسته عملا با طرح اولویت های بیگانگان در خدمت امنیت رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

و اما امروزه با تمرکزی دوباره بر آموزه های امام بازگرداندن آرمان آزادی فلسطین به اولویت جهان اسلام یک تکلیف برای هر مسلمان است. وضعیت امروز ایجاب می‌ کند‌ که به صورت شفاف با گروه‌ هایی که وحدت اسلامی را تهدید می‌ کنند، برخورد قاطع شود تا این فرایند انحرافی مهار شود و یک بار دیگر برخورد با غده سرطانی که جهان اسلام را تهدید می‌ کند، می بایست در اولویت سیاسی هر مسلمان قرار گیرد و سپس با کار، اشتراک مساعی و تلاش در سطح جوامع اسلامی و دیگر جوامع خواهیم توانست ابعاد انسانی و مشروعیت تاریخی و سیاسی قضیه را روشن کنیم و نهایتا همه به جامعه مظلوم فلسطین کمک کنیم تا این ملت رنجدیده بتوانند مانند دیگر جوامع جهان در صلح، امنیت و به دور از خشونت و کشتار زندگی کنند.

در پایان بنده به نوبه خود از شما اساتید بزرگوار دانشمندان، دلسوزان و فعالان حوزه فلسطین کمال سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

و من الله توفیق

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

زهرا مصطفوی خمینی

منبع: جماران

. انتهای پیام /*