به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا، محمدصادق بصیری، معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان دیروز یکشنبه، 26 مرداد در نشست خبری گفت: فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه تنها یک مقوله ندارد و به یک مجموعه نیز منحصر نمی‌شود.
وی افزود: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه حوزه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، تشکل‌های دانشجویی، تشکل‌های اسلامی و کانون‌های فرهنگی نیز حضور دارند.
بصیری با اشاره به فعالیت‌ کانون‌های متعدد فرهنگی، هنری و دینی در دانشگاه شهید باهنر کرمان تصریح کرد: طی سال گذشته 13 کانون فرهنگی در دانشگاه شهید باهنر کرمان فعال بودند، اما جای کانون دفاع مقدس خالی است.
وی با اشاره به اینکه به دنبال راه‌اندازی کانون تخصصی در حوزه دفاع مقدس و نشر و گسترش ارزش‌های دفاع مقدس هستیم، بیان کرد: کانون دفاع مقدس به عنوان شاخص‌ترین فعالیت فرهنگی باید مدنظر قرار داشته باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهارکرد: عمق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی از مواردی است که در دستور کار معاونت فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان قرار گرفته و در این راستا اداره پژوهشی در معاونت فرهنگی راه‌اندازی شده است.
بصیری با اشاره به برگزاری همایش اندیشه‌های امام خمینی(س) 28 و 29 مهر‌ماه سال‌جاری در دانشگاه باهنر کرمان گفت: دانشگاه می‌تواند به عنوان بازوی جهت‌دهنده به ویژه در مسائل فرهنگی در جامعه تأثیرگذار باشد.
وی خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است که محیطی را در دانشگاه فراهم کنیم تا جوانان، فرهنگ ایرانی و اسلامی خود را حفظ کرده و بعد از اتمام تحصیل اعتدالی در کار فرهنگی جامعه ایجاد شود.

. انتهای پیام /*