جواد سبزیان مدیر روابط عمومی کانون اسلامی جوانان شهر خورشید مشهد، با اشاره به برگزاری  شصت و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت در 15 مهر گفت کتاب «زندگی به سبک روح الله»  یکی از کتاب هایی است که از جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور پیدا می کند.
وی گفت کتاب زندگی به سبک روح الله برش هایی از سبک زندگی خانوادگی امام خمینی(س) که سال 90توسط حجة الاسلام علی اکبرسبزیان تالیف و از سوی کانون اسلامی جوانان خورشید منتشر شد، تاکنون 40 بار به فارسی تجدید چاپ و همچنین به دو زبان عربی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.
وی افزود استقبال از این کتاب در ایران بسیار خوب بوده تا جایی که بیش از 300000 نسخه از این کتاب چاپ و عرضه شده است.
سبزیان با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب فرانکفورت از لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود، گفت: این نمایشگاه، یک نمایشگاه ۵ روزه است که در اواسط اکتبر هر سال در مرکز نمایشگاهی شهر فرانکفورت (Messe Frankfurt) در آلمان برگزار می‌شود. ۳ روز اول نمایشگاه کتاب فرانکفورت به بازدیدکنندگان تجاری (متخصصان صنعت چاپ و نشر) اختصاص دارد و ۲ روز آخر نمایشگاه کتاب فرانکفورت به روی بازدیدکنندگان عام گشوده می‌شود. 
همه ساله نویسندگان، نمایندگان عرصهٔ نشر و شرکت‌های چندرسانه‌ای از سراسر جهان به منظور مذاکره و تعامل جهت دست یافتن به حقوق نشر و مجوز انتشار بین‌المللی آثارشان، عرضه و تبلیغ آثار و یافتن بازارهای جهانی، آشنایی با ناشران و عقد قراردادهای تازه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور می‌یابند. 
هم‌چنین هر ساله در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، یک کشور به عنوان مهمان ویژه شرکت می‌کند و می‌تواند بخش‌های گوناگون ادبیاتش را با بهره‌گیری از فضای خاص نشر، حاکم بر نمایشگاه کتاب فرانکفورت معرفی کند. وی افزود: در طول مدت برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نزدیک به ۷۰۰۰ ناشر از ۱۰۰ کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و حدوداً ۲۸۶۰۰۰ نفر از این بزرگترین رویداد مرتبت با کتاب در جهان بازدید به عمل می آورند.
نمایشگاه کتاب فرانکفورت که از سال ۱۹۴۹ برگزار می‌شود به دلیل میزان بالای تبادلات و معاملات (تجارت نشر) یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب جهان به حساب می آید.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد کتاب «زندگی به سبک  روح الله» که سبک زندگی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است، نماینده شایسته ای از ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت باشد.

منبع: جماران

. انتهای پیام /*