حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در این جلسه اعلام کرد که تاکنون 855 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که حدود سیصد مورد آنها مربوط به استان اصفهان است.

وی همچنین گزارشی را از اقدامات انجام شده در راه اندازی سایت جشنواره، تولید محتوا و... ارائه کرد.

کمساری تأکید کرد: در این جشنواره هرکس که امام را قبول دارد قدمش روی چشم ماست و جناج‌بندی‌ها و خط‌کشی‌های سیاسی تأثیری در کار ما نداشته و نخواهد داشت.

در ادامه دکتر فاطمه راکعی دبیر ادبی جشنواره نیز طی سخنانی خبر داد که بخش «کودک و نوجوان» و «ترانه» جشنواره با مسئولیت آقایان بیوک ملکی و محمدعلی بهمنی تشکیل شده است.

وی افزود: برای ورود تمام دوستداران امام به جشنواره و در جهت آنکه این برنامه در شأن عظمت امام باشد، سعی کرده ایم تا برخی گروههای حاضر در جشنواره، از جمله زنان، را فعال کنیم. همچنین بخش دانشجویی نیز با حضور دکتر دلاورنژاد که در معاونت فرهنگی وزارت علوم حضور دارد، نیز فعالیت می کند.

راکعی همچنین خبر داد که اشعار متعلق به زبان ها و گویش های ایرانی هم در جشنواره شعر یار و یادگار دارای آثاری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ساعد باقری از شاعران کشورمان مسئولیت هیأت داوران جشنواره را بر عهده دارد، گفت: دلیل این انتخاب مورد اعتماد بودن، اشراف به کار و مورد قبول بودن میان شاعران است. ایشلن معتقد است که هنگام داوری، باید نتیجه کار بطور شفاف اعلام شود.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی دبیر کمیته بین الملل جشنواره شعر یار و یادگار در سخنانی گفت: هر کاری که برای امام می توان انجام داد از وظایف غیر قابل انکار ماست.

وی سپس پیشنهاداتی را در خصوص اداره بخش بین‌الملل جشنواره پیشنهاد کرد. فاطمه طارمی دبیر کمیته بانوان جشنواره نیز در ادامه جلسه از شناسایی زنان شاعر فعال در استان‌ها خبر داد.

منبع: مهر

. انتهای پیام /*