به گزارش پرتال امام خمینی(س) به تقل از جماران، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به همراه جمعی از مسئولان عالی قضایی صبح امروز چهارشنبه و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی با آرمان‌های حضرت امام خمینی(س) تجدید میثاق کردند.

در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار گرانقدر حضرت امام(س) و حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری حضور داشتند، مسئولان قضایی با نثار تاج گل به مرقد مطهر و قرائت فاتحه بر سر مزار حضرت امام با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق کردند.
همچنین آیت الله آملی لاریجانی و مسولان عالی قضا با حضور در مزار شهدای 72 تن به ویژه شهید رجایی و باهنر و شهدای هفت تیر شهید آیت الله محمد بهشتی یاد و خاطره این عزیزان را نیز گرامی داشتند.

رئیس قوه قضاییه در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سئوالی در خصوص میزان تحقق اهداف امام و انقلاب بعد از 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با تبریک ایام  الله دهه فجر به مردم و مقام معظم رهبری اظهار داشت: اول باید بدانیم که حضرت امام در دنیای امروز ما بنیانی را گذاشتند که مورد نیاز جوامع بشری بود، نظامی بر پایه اسلام، ارزش های الهی و معنویت.

وی افزود: مهم این بود که ایشان سیاست را در محضر دین و معنویت دیدند. زیاد هستند کسانیکه سیاسی بوده و یا تفکر سیاسی دارند، لکن خصیصه امام در بنیان گذاشتن جمهوری اسلامی این بود که سیاست را در خدمت ارزش های الهی در آوردند و این کار مردان بزرگ الهی است که دنیا و آخرت و سیاست و دیانت را با هم پیوند می زنند و از این حیص شد که سیاست و انقلاب در جمهوری اسلامی باید در محضر ارزش های الهی و انسانی باشد و این کار بزرگی است که امام در جهان امروز انجام داد.

رئیس قوه قضاییه گفت: بنیان مردم سالاری دینی بر ارزش های الهی و انسانی است و من گمان می کنم در آستانه دهه فجر نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا در همین راستا است. یعنی ضمایر پاک انسانی که طالب ارزش های اسلامی است را برانگیزند و بیدار کردن این ضمایر کار انبیای الهی است و کار امام نیز همینطور بود. 

وی با اشاره به مسئله معنویت، تصریح کرد: دفاع از محرومین یا به تعبیر امام پا برهنگان و عدالت از ارزش های الهی است که امام مطرح کردند و بنای جمهوری اسلامی بر آن قرار گرفت.
آیت الله آملی لاریجانی یادآور شد: گرچه ما مسیر زیادی را طی کرده ایم و شهدای زیادی تقدیم شد و تلاش های امام و مسئولان زیاد بوده و به میزان قابل توجهی ارزش ها را در جامعه مطرح کرده اند اما ما با هدف نهایی فاصله داریم. 

رئیس قوه قضاییه گفت: امام همیشه مسیری را می دیدند که هدف بزرگ ادیان الهی و خصوصا اسلام است. لذا همه باید تلاش کنیم آن ارزش ها از جمله عدالت و دفاع از محرومان را به فعلیت برسانیم و ارزش های الهی و دینی را محقق کنیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با اهتمام همه مسئولین این اهداف و موضوعاتی که رهبری در نامه اخیر خود مطرح کردند دنبال کنیم و دین خود را به امام، شهدا و رهبری ادا نماییم.

. انتهای پیام /*