به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا، روزنامه فرانسوی‌زبان لوتن که در تونس به چاپ می‌رسد، مقاله‌ای به قلم خانم منی بن‌قمره در تاریخ بیستم خردادماه چاپ کرده است که نویسنده در آن با اشاره به حضور متنوع افراد و شخصیت‌های فرهنگی سیاسی و دینی حاضر در همایش ویژه بیست‌وششمین سالگرد رحلت امام خمینی‌(س) که ازسوی رایزنی فرهنگی ایران در تونس برگزار شد، این چنین نوشته است: حاضران در این همایش نه شیعه بودند و نه ضد شیعه؛ بلکه مسلمانان فرهیخته‌ای بودند که هر یک از آنان جایگاه‌های رفیعی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی در تونس داشته و دارند.

آنچه در این همایش که برای بیست‌وششمین سالگرد رحلت امام خمینی(س) برگزار شده بود، مورد توجه قرار گرفت، بررسی ابعاد شخصیت امام(س) بود به طوری‌که در یک جمع‌بندی باید گفت: امام خمینی(س) مردی بود که از اعماق تاریخ اسلامی قیام و توجه جهانیان را به خود جلب کرد. او آرزوی محقق‌شده جوانانی بود که از شکست‌های اقتصادی و نظامی و پذیرش عار و ننگ خضوع حاکمان کشورهای خود در برابر قدرت‌های استکباری به تنگ آمده بودند و امام(س) با پیروزی انقلابش پنجره امیدی جدید را بر روی آنان گشود.

با مطالعه پیرامون شخصیت امام خمینی(س) درمی‌یابیم که جسم می‌میرد؛ اما روح مردی از تبار رسول الله(ص) و از نسل اهل بیت(ع) که عمامه‌ای سیاه بر سر داشت و شعارهای انسانی و عدالت‌خواهی و ضد استکباری می‌داد، هرگز نمرده است.

این روح زنده در برابر جسد مرده و فلج کشورهای به ظاهر اسلامی که در آستانه افول بودند، موجب حیاتی دوباره برای جوامع اسلامی شد.

امام خمینی(س) عالمی جلیل بود که چهره، کلام و عملش تمامی دین را متجلی می‌کرد. او شخصیتی کاریزماتیک، انقلابی و عدالت‌گستر داشت که با علم و فضیلت در تعارض نبود. امام خمینی(س) اسلامی را به جهانیان عرضه کرد که در آن مبارزه با ظلم و استکبار وجود داشت و به همین دلیل بود که امپریالیسم جهانی را بسیار نگران کرده بود و مستکبران با او به جنگ برخاستند و عزمشان را برای حذفش جزم کردند؛ اما تاریخ هرگز امام خمینی(س) را فراموش نخواهد کرد.

امام خمینی(س) زمینه رشد نسلی را فراهم کرد که برای نیل به عدالت با دروغ و دروغ‌پردازی میانه‌ای ندارد و به سیاست نگاهی حکیمانه و خردمندانه می‌کند.

امام خمینی(س)، ما را به اوج حقیقت یعنی معرفت خدا رسانید.
نویسنده مقاله فوق در پایان از سهام بن‌عزوز، از سخنرانان همایش سالگرد ارتحال امام(س) رایزنی فرهنگی ایران در تونس که با مقاله علمی‌اش به بیان منطقی شخصیت امام خمینی(س) پرداخت، تشکر کرد.

. انتهای پیام /*