عبدالرسول وصال امروز در مراسم بازدید از پرتال امام خمینی (س) که با حضور سید حسن خمینی یادگار گرامی امام راحل و آیت‌الله موسوی بجنوردی و قائم مقام موسسه آقای حمید انصاری و معاونین ایشان برگزار شد؛ در آغاز برنامه به سخنرانی پرداخت.

مدیر پرتال امام خمینی ضمن ابراز خوشحالی از حضور مهمانان بیان کرد: بنیانگذار این پروژه کسانی بودند که در غربت امام راحل با کمترین بودجه و امکانات تلاش کردند بیشترین نقش را در جهت بازنشر اندیشه های بی بدیل حضرت امام داشته باشند. اگر چنین کار بزرگ و عظیمی توسط موسسه تنظیم نشر و آثار امام انجام نمی شد، کسی جرات و شهامت ورود به چنین عرصه ای را نمی‌داشت. کار بزرگی که مشکلات بزرگی داشت، اما روحیه جسارت، بزرگواری و ایثار همکاران با صبوری بر مشکلات توامان شد و مانع از رکود و بی ثمر ماندن این پرو‍‍ژه ملی گردید.

وی افزود: هر بار که خستگی و شدت مشکلات و موانع این پروژه عظیم بر همکاران و پرسنل غالب می‌شد حضور و حمایت جناب آقای انصاری به یاری می‌آمد.

مدیر پرتال امام خمینی اضافه کرد: ما در ابتدای راه هستیم و کارهای بزرگی انجام خواهیم داد و با بودجه اندک و غربت بزرگ شما، سرسختانه مثل کوه می‌ایستیم، می‌جنگیم و پیش می‌رویم و توفیقات بزرگی به دست خواهیم یافت.

 وی ادامه داد: جامعیت شخصیتی امام را هیچ سیاستمدار، مصحلح، فیلسوف، عارف و فقیهی نداشت و به همین منظور آثار بجا مانده از چنین انسان بزرگواری اقتضاء می‌کرد، گنجینه ای فراهم آید تا  کتب و اندیشه‌های امام به صورت یک مجموعه‌ منسجم در دسترس همگان قرار گیرد.

آقای وصال اشاره کرد: زمان قیام امام، عصر پلی‌کپی بود، اما امروز آثار امام باید سوار بر موج مجازی شود و این امر درگفتمان امام بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود. امروز شاهد آنیم که میزان ارجاعات سایت‌های خبری به آثار امام بسیار افزایش یافته است. ما بنا داریم پرتال امام خمینی (س) همچون صحیفه که در عرصه مکتوب یکی از افتخارات موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام است، در حوزه مجازی به یکی دیگر از دستاوردهای موفقیت آمیز، تاثیرگذار و جریان ساز موسسه تبدیل شود.

مدیر پرتال امام خمینی در پایان خطاب به یادگار امام راحل اضافه کرد: امروز شاکریم که شما به عنوان عزیزی که طلایه‌دار مکتب امام هستید، ما و عملکرد‌مان را مورد نظارت قرار می دهید و راهنمایی‌ها و رهنمودهای عالمانه و کارساز خود را از ما دریغ نمی کنید.

 


. انتهای پیام /*