به گزارش پرتال امام خمینی (س) حمید غفاری افزود: این کتاب ها از سوی انتشارات عروج گردآوری و به چاپ رسیده و در نمایشگاه قرآن کریم عرضه می شود.

وی اظهار داشت: در این کتاب ها آیات و روایاتی که امام خمینی (س) در سخنرانی شان استناد می کردند، بیان شده و همچنین ایشان به تفسیر قرآن کریم نیز پرداخته اند.

غفاری با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با ایام ماه رمضان حال و هوای عرفانی دارد، ادامه داد: در ماه رمضان که ماه نزول قرآن است می طلبد که هر چه بهتر و بیشتر در راستای ترویج فرهنگ و مفاهیم قرآنی تلاش کنیم چرا که مردم در این ماه توجه خاص به این کتاب آسمانی دارند.

وی اضافه کرد:کتاب ها و نرم افزارهایی که در حوزه قرآن در قالب نمایشگاه بین المللی برگزار می شود، فرصت خوبی است که علاقه مندان با آنها آشنا شده و در امورات زندگی خود بهره ببرند.

مدیرعامل موسسه عروج، عرضه محصولات قرآنی و آموزش در حوزه کودک و نوجوان را نیز در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مهم دانست و گفت : نکته قابل اهمیت در بحث آموزش فهم و گسترش تدبر در قرآن کریم آن است که قشر کودک و نوجوان تحت تربیت قرآنی قرار گیرند و با این کتاب الهی مانوس شوند.

غفاری تصریح کرد:اگر بتوانیم انس با قرآن کریم را در بین این قشر تقویت کنیم به نظر می رسد به اهداف ترسیم شده در سند تحول بنیادین دست یافته ایم.

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار همدلی و همزبانی در پرتو قرآن روز چهارشنبه با سخنرانی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس گشایش یافت.

این نمایشگاه تا 23 تیرماه جاری از ساعت 19 تا 24 برای بازدید عموم در باغ موزه دفاع مقدس دایر است.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*