در ششم تیرماه 1360 در حالی که حضرت آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر در جنوب تهران بعد از نماز مغرب و عضا، به سخنرانی و پاسخ به سوالات حاضران مشغول بودند بر اثر انفجار بمبی که توسط منافقین در ضبط صوت کار گذاشته شده بود، به شدت مجروح شدند. خوشبختانه، با این تلاش بی وقفه پزشکان و دعای خیر امام و امت، ایشان از این سوء قصد جان سالم به در بردند، هرچند که یک دست ایشان سلامت خود را باز نیافت. حضرت امام طی پیامی به همین مناسبت اعمال جنایتکارانه منافقین را محکوم و سلامتی ایسان را از درگاه احدیت خواستار شدند. این پیام در روز هفتم تیر ماه 1360 صادر شد:

بسم الله الرحمن الرحیم‏

جناب حجت الاسلام آقای حاج سید علی خامنه ‏ای- دامت افاضاته.

خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروهها و اشخاص احمق قرار داده است، و خداوند را شکر که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هر نقشه که کشیدند و هر توطئه که چیدند و هر سخنرانی که کردند ملت فداکار را منسجمتر و پیوندها را مستحکمتر نمود و مصداق «لا زال یُؤیّدُ هذا الدّین بالرجل الفاجر» تحقق پیدا کرد. اینان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر کردند و هر چه مقاله نوشتند ملت را بیدارتر نمودند و هر چه شخصیت ها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند. اکنون دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم و خاندان حسین بن علی هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید و سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب می ‏باشید، میزان تفکر سیاسی خود و طرفداری از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اینان با سوء قصد به شما عواطف میلیون ها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه ‏دار نمودند. اینان آن قدر از بینش سیاسی بی‏ نصیبند که بی ‏درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پیشگاه ملت به این جنایات دست زدند، و به کسی سوء قصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین ‏انداز است. اینان در این عمل غیر انسانی به جای برانگیختن و رعب، عزم میلیون ها مسلمان را مصمم ‏تر و صفوف آنان را فشرده ‏تر نمودند. آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است که جوانان عزیز فریب خورده از دام خیانت اینان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فدای امیال جنایتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنایات آنان بر حذر دارند؟ آیا نمی‏ دانند که دست زدن به این جنایات، جوانان آنان را به تباهی کشیده و جان آنان به دنبال خودخواهی مشتی تبهکار از دست می ‏رود؟

ما در پیشگاه خداوند متعال و ولی بر حق او حضرت بقیة الله- ارواحنا فداه- افتخار می‏ کنیم به سربازانی در جبهه و در پشت جبهه که شب ها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالی به سر می‏ برند. من به شما خامنه ‏ای عزیز، تبریک می‏ گویم که در جبهه ‏های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالی سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم. و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

روح الله الموسوی الخمینی

منبع: صحیفه امام، ج‏14، ص: 503 - 504

 

504

. انتهای پیام /*