نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: امام خمینی‌(س) با به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی، اسلام ناب محمدی و ارزش‌های دینی بزرگترین احیاءکننده اسلام ناب محمدی در قرن معاصر است.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا،  آیت‌الله 'قربانعلی دری نجف آبادی' شامگاه یکشنبه در همایش امر به معروف و نهی از منکر در مصلای امام خمینی (س) شهرستان خمین افزود: یکی از بزرگترین سنت های پیامبر اکرم(ص) امر به معروف و نهی از منکر در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، خانوادگی و اقتصادی بود که زمینه را برای رشد و پویایی جامعه اسلامی فراهم می کند.

وی گفت: شیعیان ، قرآن، اهل بیت‌، احیای حقوق اسلامی‌، ارزش های دینی، حجاب، حاکمیت اخلاق، عفاف، صداقت، نماز، روابط مستحکم خانوادگی، ازدواج سالم ، خدمت به مردم و تربیت نفس نمونه‌ای از امر به معروف هستند و  استکبار، صهیونیسم ، کفر ، شرک نفاق نمونه‌ای از منکرات هستند که باید با آنها مبارزه و مقابله کنیم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر‌، تکلیف پایدار و مستمر با میدان عمل بسیار بالا است و ما باید با حس مسئولیت بیشتر، امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اسلامی احیا کنیم.

امام جمعه اراک، با اشاره به اجلاس بیداری اسلامی در تهران با حضور یکهزارو 200 تن از زنان ایران و کشورهای مختلف دنیا در تهران برگزارشد، افزود: 200 سال گذشته همواره دشمنان از زن به عنوان یک ابزار تجارت، بی بندوباری و گسترش فساد و فحشا استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: امام خمینی (س) با هویت بخشی به زن به او نشان داد که زن می‌تواند با الگوگیری از حضرت خدیجه کبری(س)، فاطمه (س) و زینب (س) مظهر عفت، حجاب‌، تقوا، یک مادر نمونه و اسوه خدمتگزاری در عرصه دانش و معرفت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افزود: حجاب و پوشش مناسب برای زن و مرد بزرگترین سرمایه و ارزش می‌باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دشمنان با استفاده از تمام ابزار و امکانات خود به مقابله با اسلام برخاسته اند امروز تمام مسلمانان بیش از گذشته برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در عرصه جهانی مسوولیت دارند.

وی گفت: تحریمی که آمریکا و هم پیمانانش و گروه 1+5 به بهانه دست یابی ایران به انرژی هسته‌ای علیه ایران تدارک دیده اند در طول تاریخ علیه هیچ کشوری تا به این اندازه نبوده و آنان از پیام اسلام‌خواهی و آزادی امام خمینی (س) که در مردم کشورهای دنیا دمیده، هراس دارند.

وی ادامه داد: دین اسلام با برخورداری از سه گوهر، ایمان، قرآن و ولایت همواره از ابتدای تاریخ مظلوم بوده است و ما وظیفه داریم که اسلام‌، اهل بیت و فرهنگ علوی را با احساس مسئولیت بیشتر و حضور جهادگونه در امر به معروف و نهی از منکر آنها را از مظلومیت بیرون بیاوریم.

دری نجف آبادی، افزود: ایمان واقعی شرطش امر به معروف و نهی از منکر است و مردم باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرایی کند.

وی گفت: لازم است فضای جامعه را در جهت حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نهادینه کنیم و در این راه از هیچ مانعی نهراسیم.

. انتهای پیام /*