آنچه در منزل حضرت امام (س) مطرح نبود، مسئله دختر یا پسر بودن فرزندان بود. همه‌ی بچه‌ها برای امام عزیز بودند. ایشان با آن همه گرفتاری‌های سیاسی و اجتماعی، هیچ فاصله‌ای با خانواده نگرفته بودند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران‌، شماره 542 هفته نامه دوست کودکان منتشر شد.

در بخش یاد دوست این شماره حکایتی با عنوان «یک خاطره، هزار پند» ذکر شده که در آن یکی از دختران حضرت امام  درباره‌ی گرامیداشت مقام دختران از  جانب امام، نقل می‌کند:

ما هیچ وقت احساس نکردیم که حتی ایشان کدام‌ یک از ما را بیشتر دوست داشتند و کدام‌ یک را کمتر. رفتارشان با همه فرزندان خود یکسان بود. البته ظاهراً نسبت به اولاد دختر اظهار محبت بیشتر می‌کردند. حضرت امام همیشه محبت و لطف خاصی نسبت به فرزندان دختر خود داشتند. این امر شاید به خاطر آن باشد که می‌دانستند اولاد دختر در جامعه آن‌طور که باید مورد لطف قرار نمی‌گیرند و جامعه آن‌طور که شایسته است به طبقه بانوان توجه ندارد. ما همیشه مورد محبت ایشان بودیم.

در ابتدای  این شماره بیژن شهرامی به معرفی خودرو‌های مختلف مربوط به دهه‌ی 60 تا 80 میلادی به همراه عکس‌های جذاب از آن‌ها پرداخته است و در باره‌ی ویژگی‌های خاص هریک  برای مخاطبان دوست کودکان توضیح داده است.

امیر محمد لاجورد نیز  در مطلبی تحت عنوان «خورشید همچنان می‌تابد» گفت‌وگویی ترتیب داده با آقایان آرش اسدزاده زرگر و حسین عبدی، دو نفر از کارشناسان ارشد شرکت فرا دید توان، این شرکت در زمینه سیستم‌های انرژی خورشیدی فعال است. 

روی جلد هر شماره از دوست کودکان به یک بازی اختصاص می‌یابد که علاوه بر تزئین مجله حاوی نکته‌های فرهنگی و آموزشی است و «نادیا علاء» طراحی آنها را برعهده دارد. روی جلد این شماره از دوست کودکان « سینی های افطاری» نام دارد و مخاطبان دوست کودکان باید حدس بزنند که با توجه به خوراکی ها چند سینی پر میشود.

هر شماره از هفته‌نامه دوست کودکان قسمت زیرین صفحات خود را به مطالب علمی و دانستنی‌های عمومی اختصاص می‌دهد. دوست کودکان دارای بخش‌های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است و در 45 صفحه به چاپ می‌رسد.

در بخش شعر‌ این شماره اثری از رودابه حمزه‌ای با عنوان «علی همیشه زنده است» منتشر شده است.

همچنین در این شماره بخش دوم داستان آقای نقابدار  نوشته‌ی محمد علی دهقانی آمده است که ویژه ی ماه مبارک رمضان است

«افشین اعلاء» و «سیامک سرمدی» سردبیران این مجله و «احمد قائمی مهدوی» نیز مدیر هنری دوست کودکان هستند. «حامد کمالی» تصویرگری این هفته‌نامه را برعهده دارد و نادیا علاء نیز مدیر داخلی مجله دوست کودکان را عهده دار است.

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صاحب امتیازی دوست کودکان که با هدف ایجاد رابطه معنوی میان کودکان و حضرت امام(س) و معرفی چهره‌ای جذاب و صمیمی از ایشان به کودکان، منتشر می‌شود، را بر عهده دارد. هم اکنون بیش از ده سال از انتشار این مجله می‌گذرد.

. انتهای پیام /*