سفیر فلسطین در لبنان با اشاره به عمق احترام و محبت فلسطینی ها نسبت به حضرت امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی ایران گفت: از قدیم با ابوعمار یاسر عرفات همراه بوده ام و در منزل وی و هر فلسطینی دیگری تصاویری از حضرت امام خمینی(س) و یاسر عرفات نصب شده است.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع)  ـ ابنا ـ  «اشرف دبور» سفیر جدید فلسطین در لبنان روز سه شنبه با حضور در سفارت با «غضنفر رکن آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

سفیر فلسطین در این دیدار اظهار داشت: باعث افتخار است که دیدارهای دوره ای خود با سفرای مقیم در لبنان را با سفیر جمهوری اسلامی ایران آغاز می کنم چرا که جمهوری اسلامی حامی قضیه فلسطین بوده و انقلاب اسلامی در ایران، سفارت رژیم صهیونیستی را تعطیل و پرچم فلسطین را در قلب تهران برافراشت.

وی با اشاره به عمق احترام و محبت فلسطینی ها نسبت به حضرت امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی ایران گفت: از قدیم با ابوعمار یاسر عرفات همراه بوده ام و در منزل وی و هر فلسطینی دیگری تصاویری از حضرت امام خمینی(س) و یاسر عرفات نصب شده است.

اشرف دبور همچنین به تحولات منطقه و حمایت های وقیحانه آمریکا از رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی هیچ امتیازی در روند مذاکرات به فلسطینی ها نداده و اخیرا نیز میت رومنی کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا، قدس را پایتخت اسرائیل معرفی کرده است؛ آنها قدس را در خطر قرار داده اند و قویا سیاست های یهودی سازی را پیگیری می کنند.

وی در ادامه افزود: باید به شهروندان قدس کمک کنیم تا بتوانند در مقابل این رژیم مقاومت کنند؛ ایران قوی و سوریه قوی، قضیه فلسطین را قوی می سازد و هم اینک نیز همگی روی ما فشار می آورند که قضیه تشکیل دولت فلسطین را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح نکنیم.

غضنفر رکن آبادی نیز در این دیدار با تبیین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال قضیه فلسطین اظهار داشت: فلسطین در قلب همه ایرانی ها جای دارد و ایران در همه عرصه ها این قضیه را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی ادامه داد: همه مشکلات غرب با ایران بر سر قضیه فلسطین می باشد ولی ما همه تحریم ها و این مشکلات را تحمل می کنیم و با عزت از فلسطین حمایت می نمائیم؛ همچنان که در کنار سوریه ایستاده ایم و معتقدیم موضوع سوریه، ساقط نمودن بشار اسد نیست بحث نجات دادن اسرائیل از زوال و سقوط است و لذا از ملت و حکومت سوریه حمایت می کنیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حمایت های بی دریغ آمریکا از رژیم صهیونیستی گفت: آمریکایی ها با صراحت می گویند که حمایت از امنیت اسرائیل موضوعی مقدس است؛ این وضعیت ماموریت ما برای حمایت از فلسطین و قدس را سنگین تر می کند.

در این دیدار همچنین موضوع روز جهانی قدس به ابتکار حضرت امام خمینی(س) و برنامه های متعدد روز قدس سال جاری مورد گفتگو قرار گرفت.

سفیر کشورمان همچنین با عدنان منصور وزیر خارجه لبنان ملاقات کرد. در این دیدار همچنین درخصوص مسائل مهم منطقه ای و بین المللی و همکاری های دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

. انتهای پیام /*