به گزارش پرتال امام خمینی، فیلمنامه تله فیلم «یازده دقیقه و سی ثانیه» که به روزهای آغازین جنگ تحمیلی بر می‌گردد، براساس خاطره‌ای از بهروز افخمی نوشته شده و روایت گروهی از خبرنگاران تلویزیونی است که برای ضبط پیام حضرت امام (س) در خصوص شروع جنگ تحمیلی در شهریور سال ۵۹ راهی جماران می‌شوند.

داستان تله‌فیلم «یازده دقیقه و سی ثانیه» اوایل سال ۵۹ و هم‌زمان با اولین حمله عراق به تهران و بمباران فرودگاه مهرآباد اتفاق می‌افتد. چند نفر از گروه فیلم‌برداری سازمان صدا و سیما مأمور می‌شوند که بعد از بمباران فرودگاه به جماران بروند و پیغام امام را ضبط کنند تا به اخبار ساعت ۸:۳۰ برسانند. گروه راهی جماران می‌شوند تا پیغام را ضبط کنند، هنگام ضبط سخنرانی امام اتفاقاتی می‌افتد و... علاوه بر امام خمینی، مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی و کودکی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام نیز در این تله فیلم به تصویر کشیده شده است.

عبدالرضا اکبری، سیدابراهیم بحرالعلومی، یاشار افخمی، رضا صدیق، حامد یسادی، فرید لطف آور، محمد پیغمبرزاده، امیرحسین قاسمی و آیدین افخمی در این تله فیلم ایفای نقش می‌کنند. عبدالرضا اکبری با بازی در این فیلم برای دومین بار در نقش امام خمینی(س) ظاهر شده‌است. این فیلم در زمان ساختش، به خاطر ضایعه قلبی مدیر تصویربرداری این پروژه برای مدتی متوقف ماند. حسن علی اسدی مدیر تصویربرداری «یازده دقیقه و سی ثانیه»، به دلیل ناراحتی در ناحیه قلب از سر صحنه راهی بیمارستان جماران شد.

تله فیلم «یازده دقیقه و سی ثانیه» در مرکز سیما فیلم تهیه و تولید شده‌است.

عبدالرضا اکبری درباره تفاوت‌های دو نقش خود در "فرزند صبح" و "11 دقیقه و 30 ثانیه" گفت: در فیلم تلویزیونی اخیر ایفاگر نقش حضرت امام(س) در زمان حمله عراق به ایران هستم. امام(س) در آن سال‌ سخنرانی تاریخی و تاثیرگذار داشتند و مردم را به آرامش دعوت کردند. این سخنرانی هم در فیلم خواهد بود.

این بازیگر خاطرنشان ساخت: در فیلم سینمایی "فرزند صبح" ایفاگر مقطع 63 سالگی حضرت امام(س) هستم. شخصیت تغییر نمی‌کند و تنها تفاوت آن در مقاطع سنی است. البته ایفای این نقش کاری دشوار است، چرا که شخصیت عرفانی، منش و رفتار و اقتدار حضرت امام(س) قابل توصیف نیست و هنوز تاثیر روحیه ایشان در مردم ایران زنده است.

اکبری ادامه داد: از سوی دیگر همه انتظار دارند این نقش به خوبی ایفا و حق مطلب ادا شود تا پاسخگوی همه انتظارات باشد. بنابراین گروه سازنده باید توجه زیادی به این امر داشته باشند. گرچه محوریت فیلم "11 دقیقه و 30 ثانیه" حضرت امام خمینی(س) است، اما بیشتر تلاش‌های گروه خبرنگاری به تصویر کشیده می‌شود که مشغول تهیه گزارش هستند.

وی درباره اینکه آیا برای بازی در نقش حضرت امام(س) تحقیق هم کرده گفت: قبل از بازی در "فرزند صبح" به مرکز نشر و تنظیم آثار حضرت امام(س) رفتم و مسئول آنجا تعدادی کتاب در اختیارم گذاشت. سخنرانی‌های ایشان را هم دیدم تا رفتارشان را برای نوع سخن گفتن بدانم و آن را در بازی رعایت کنم. برای بازی در "11 دقیقه و 30 ثانیه" باز هم مطالعاتی انجام دادم.

. انتهای پیام /*