به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، آیت‌الله سید علی حسینی، از علمای عراق، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با ابراز تسلیت به ساحت مقدس امام زمان(عج)، مراجع تقلید، علمای اسلام و به همه مسلمانان، گفت: اهانت به ساحت قدسی پیامبراکرم(ص) مانور جدید آمریکا و صهیونیسم ضد اسلام ناب محمدی است.


وی با تأکید بر این که این حرکات غیراخلاقی و موهن با هدف انحراف افکار عمومی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: متهم درجه اول این اهانت دولت آمریکا است.

استاد حوزه علمیه  با بیان این که بیش از این هیچ انتظاری از امریکا و به تعبیر امام خمینی «شیطان بزرگ»  نمی‌رود، اظهار داشت: قطع ارتباط با آمریکا و تعطیلی سفارت آن در تهران کار حکیمانه و مدبرانه امام خمینی(س) بود. وی به سکوت برخی از دولت‌های عربی در قبال اهانت به پیامبراکرم(ص) اشاره کرد و افزود: کشورهای ترکیه، قطر و عربستان این اهانت به مقدسات اسلامی را محکوم کنند.

آیت‌الله حسینی در ادامه سخنانش به راهپیمایی میلیونی روز گذشته در کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: خشم و انزجار امت اسلامی به خوبی نشان داده شد.

این عالم عراقی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر این که «إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم، اگر خدا را یارى کنید، شما را یارى می‌‏کند و گام‏‌هایتان را استوار می‌‏سازد»، گفت: بر همه مسلمانان و دولت‌های اسلامی واجب است که از مقدسات اسلامی به وسیله بصیرت افزایی و فرهنگ‌سازی دفاع و برابر دشمنان، هدف یکسانی داشته باشند.

وی در پایان عنوان داشت: هماره امت اسلامی باید انزجار و خشم خود را از اهانت‌ها و دسیسه‌های استبکار جهانی اعلام و زورگویی قدرت‌های سلطه گر را نپذیرند.

. انتهای پیام /*