امام جمعه زاهدان گفت: روحانیانی مانند شهید سعیدی‎ها، غفاری‎های، بهشتی‎ها و شهید مطهری‎ها وظیفه خود را انجام دادند اما برخی از روحانیان نیز از دور نظاره‎گر بودند و هیچ مسؤولیتی نسبت به حرکت امام(ره) احساس نمی‎کردند، از این رو امام(ره) می‎فرماید پنجاه سال عبادت کردید، یک‌بار هم وصیت‎نامه شهدا را بخوانید.

به گزارش مشرق حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به نقش روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی مدیون و مرهون یک روحانی بزرگوار برجسته عالم اسلام به نام امام خمینی(ره) است که پایه‎گذار این نظام الهی است.
وی افزود: امام خمینی(ره) یک چهره علمی، عملی، مذهبی و روحانی مطرح است و این انقلاب با تلاش‎های امام(ره) به پیروزی رسید و مورد قبول عام و خواص قرار گرفت.
امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: روحانیت که از خواص محسوب می‎شدند دلبستگی خاصی به انقلاب نشان دادند و مردم ادامه راه پیامبر(ص) و ائمه(ع) را در آن دیدند و در نتیجه روحانیون دلبسته، پیرو امام(ره) و وابسته به آرمان امام(ره) در عرصه‎های مختلف این نظام مانند دفاع از کیان این نظام به پا خاستند.
امام جمعه زاهدان در پایان گفت: برخی از روحانیان هنوز در صحنه نظام الهی ورود پیدا نکرده‎اند و تماشاگر صحنه هستند، آن‎ها نیز برای انجام وظیفه باید به مسؤولیت خود در برابر آرمان امام(ره) و اهداف شهدا پی ببرند و به یاری مقام معظم بشتابند.

. انتهای پیام /*