به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، دکتر سید احمد حسینی، مسئول کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(س) و عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(س) که نظام جمهوری اسلامی برای نیل به اهداف متعالی خود نیاز به کمک همه علما و دانشگاهیان و حوزویان داشت، حضرت امام(س) بیش از همه اهمیت نقش حوزویان و دانشگاهیان را احساس نموده و دانشگاه را مبدأ سعادت جامعه می‌دانستند. داشتن یک دانشگاه اسلامی و در خدمت مردم و نظام اسلامی را در بیانات خویش به کرات تاکید می‌کردند.
مسئول کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(س) خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(س) بر ارتباط حوزه و دانشگاه و وحدت بین این دو کانون اصلی صلاح و رستگاری جامعه که بتوانند نظام جمهوری اسلامی را به اهداف و آرمان‌های متعالی اش برساند مصر بودند و با گذشت سی و سه سال از جمهوری اسلامی ایران، این سخن حضرت امام خمینی(س) که برگرفته از مکتب زلال اسلام و نبی مکرم آن می‌باشد بیش از پیش احساس می‌شود.
این عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد تصریح کرد: اگر نظام اسلامی بخواهد به اهداف عالی خود در همه حوزه‌ها دست یابد و اگر بخواهیم در همه زمینه‌ها اعم از ارزشی و علمی در دنیای امروز خود را به عنوان الگو معرفی نماییم و رفاه و آسایش مبتنی بر تعالیم اسلام و آرمان‌های امام(س) داشته باشیم، لازم است هم حوزه علمیه و هم دانشگاه با تمام توان و بیش از پیش در این راه قدم برداشته و نیازهای جامعه را در عصر حاضر تامین نمایند تا نظام جممهوری اسلامی ایران بتواند مسیر توسعه و ترقی را سر افرازانه ادامه دهد و توطئه های ابرقدرت‌ها را در ایجاد حصر اقتصادی و سایر محدویت‌های بین المللی نتواند مسیر سعادت‌مندی و پیشرفت مردم و نظام اسلامی را با مشکل مواجه نماید.
حسینی ادامه داد: حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام نقل شده است که ایشان فرمودند دو گروه در جامعه هستند که اگر صالح باشند جامعه را به صلاح و رستگاری سوق خواهند داد و اگر فاسد باشند جامعه را به فساد خواهند کشاند. از ایشان پرسیده شد این دو گروه کدام دسته‌اند و ایشان فرمودند علما و امیران جامعه.
وی افزود: علما برخاسته از حوزه‌اند و امیران و مدیران جامعه برخاسته از دانشگاه. با توجه به سخن رسول اکرم(ص)، نقش و جایگاه حوزه و دانشگاه در هدایت و مدیریت جامعه مشخص می‌گردد. بی تردید هر یک از این دو کانون بزرگ هدایت و مدیریت، نقشی اساسی در جامعه اسلامی ایفا می‌کنند اما آنچه که می‌تواند جامعه را در نیل به این هدف والا کمک کند، وحدت این دو قشر تاثیرگذار است.
مسئول کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(س) خاطرنشان کرد: اگر حوزه و دانشگاه در ایفای نقش خود، هماهنگ و مکمل یکدیگر عمل کنند، سعادت و بهروزی نصیب جامعه شده و جامعه در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد تصریح کرد: در این راستا همه سازمان‌ها و نهادها به خصوص سازمان‌هایی که در عرصه علم و پژوهش و فرهنگ و اقتصاد مسئولیت دارند، وظیفه‌ای بیش از دیگران برعهده دارند.
حسینی ادامه داد: بی‌تردید موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) که مسئولیت بزرگ نشر و ترویج افکار حضرت امام خمینی را بر عهده دارد، بیش از دیگران باید به این مهم بپردازند و کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام(س) که از کمیته‌های تاثیرگذار در مجموعه ارکان ستاد مرکزی بزگداشت حضرت امام(س) به شمار می‌آید، در این چند سال تلاش نموده در راستای ترویج افکار و اندیشه های حضرت امام(س) در برنامه‌های سالگرد آن عزیز، افکار و آرای آن حضرت را با همکاری مسئولان محترم آموزش عالی و دانشگاه‌ها در بین دانشجویان و دانشگاهیان ترویج نماید.
مسئول کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(س) خاطرنشان کرد: این کمیته در ادامه فعالیت‌های خود نیز به ضرورت ادامه وحدت بیش از پیش دانشگاهیان و حوزویان پرداخته است تا یکی از آرمان‌های مهم حضرت امام(س) تحقق پذیرد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد در پایان تصریح کرد: در این زمینه، اختصاص بخشی از فعالیت‌های سایت جماران که به بزرگداشت حضرت امام(س) و تبیین و ترویج افکار و اندیشه‌های آن بزرگوار در قالب‌های مختلف می‌پردازد، به موضوع حوزه و دانشگاه، اقدام شایسته‌ای است که امید است آثار و برکات فراوانی در آینده داشته باشد.

. انتهای پیام /*