سلام علیکم

1- همسر من تلفن همراه من را چک میکند این امر از نظر شرعی چگونه است ؟ در حالی که من رضایت ندارم ؟......

2- حقیر 14 سال پیش اقدام به تاسیس هیات مذهبی نمودم و پس از مدتی از درون این هیات موسسه خیریه و صندوق قرض الحسنه ای نیز تاسیس گردید که  آن نیز با توفیقات فراوانی همراه بوده و به خدمت رسانی به مومنین مشغول است. حال پدرم ... اقداماتی در جهت تعطیلی این جلسه قرآنی به انجام رسانیده که این امر از چند جهت مورد سوال است:

1- آیا جلوگیری کردن از جلسه قرآن و مجلس اهل بیت و برهم زدن محافل معنوی که جوانان و نوجوانان در آن شرکت نموده و استفاده معرفتی میکنند صحیح است؟ 2- این اقدام یقینا موجب حساسیت افراد مختلفی در محل و آشنایان و اقوام میشود و به نوع دیگری موجب از بین رفتن آبروی حقیر می گردد. 3- با توجه به این که ... مادر پدرم که فی الحال در قید حیات هستند به هیچ وجه رضایت به تعطیلی این هیات نداشته و امر به ادامه فعالیت آن نموده است، حال در تعارض عدم رضایت پدر بنده ...و امر مادر پدرم ... دستور شرع مقدس در این امر چیست ؟ لازم به ذکر است که حقیر به پدرم اطمینان دادم که از مسئولیت انصراف میدهم و فرد دیگری مسئولیت را در هیات برعهده گیرد تا ایشان مانع ادامه جلسات هیات نشوند اما ایشان نمی پذیرند . سپاس فراوان


با سلام و تحیت

حریمهای شخصی و خصوصی باید توسط دیگران محترم شمرده شود و کسی بدون اجازه و یا رضایت قلبی او نباید اسرار او را مورد کنکاش و بررسی قرار دهد.

البته خانمها به جهت عشق و علاقه ای که به همسر و زندگیشان دارند نسبت به تعاملات شوهر و ارتباطات او با دیگران حساس هستند که نباید رفتار شوهر باعث سوء ظن همسر گردد.

برای حل مشکل خود به یک مشاور خانوادگی مراجعه نمایید.

تشکیل جلسات مذهبی و خدمات رساندن به مومنین از لحاظ مادی و معنوی کار ارزشمندی است، ولی در صورت عدم رضایت پدر، برای شما ارزش معنوی و تقرب به سوی خدا نخواهد داشت. شما سعی کنید رضایت پدر را به دست آورید که در این صورت خداوند آبروی شما را هم حفظ خواهد کرد و خداوند جبران مینماید. اگر پدرتان اصرار به تعطیلی جلسات دارند و مخالف ادامه دادن آن هستند، جلسات را تعطیل نمایید، و امر پدر مقدم  است.

والسلام علیکم و رحمه الله

موفق باشید

. انتهای پیام /*