روح آزاد ازبند نفس و منیت و منقطع به خدا به حکم کل شیی الی اصله می بایست به ملکوت و برتر از آن پرواز کند و با اتصال به حقیقت هستی جاودانه شود که ماعندکم ینفد و ما عندالله باق.
و ما زمینیان در بند خاک گرفتار دعوای این خاک و آن خاک و خاک از من یا از تو! تا کی بر سر خاک باهم گل آویزیم؟
مردان خدا آمدند و فریاد بر آوردند تا بشر را از خاک و ستیز بر سر خاک برهانند.
خوشا آنان که ندای دعوت ملکوتی خمینی را دریافتند و خود را از بند ملک و زمین رهانیدند و با فرشتگان الهی در ملکوت به پرواز در آمدند و از نار رهیدند و به بهشت حق رسیدند و فوز و رستگاری را در آغوش گرفتند.

در سالروز بزرگذاشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (س)،  پنجمین قسمت برنامه شرح دعای سحر که به مناسبت ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است و توسط حجت الاسلام و المسلمین رنجبر تبیین می گردد، در توضیح "اگر شخصی واقغا مستعد پذیرش فیض باشد، پروردگار از خزائن و معادن بی پایانش او را بهره مند می کند"، می فرماید: هرچه تاریکی بیشتر باشد بهره از نور بیشتر می شود. خدا خودش را نور معرفی می کند و می فرماید هرکه تاریکیش بیشتر باشد از نور من بیشتر استفاده می کند. مانند اینکه ویرانه از عمارت بیشتر از نور استفاده می کند. بسیاری از کسانی که اعمالی را انجام می دهند خود را عمارت می بینند ولی امام خمینی (س) خودش را ویرانه می دید برای همین بیشترین بهره ها را از نور حدا برد. فیلم این برنامه در بالای صفحه قابل مشاهده است.

. انتهای پیام /*