قم، ۱۳۵۸_ پیام به ملت ایران (هفت توصیه به دولت و ملت)

اهم پیام:

باید ایرانی بسازیم که بتواند بدون اتکا به امریکا و شوروی و‏‎ ‎‏انگلستان ـ این جهانخواران بین المللی ـ استقلال سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی‏‎ ‎‏خویش را به دست گیرد و روی پای خود بایستد و هویت اصیل خویش را به جهان‏‎ ‎‏عرضه کنند.

کلیۀ متهمین که در رژیم سابق مرتکب تقصیراتی شده اند بخشوده می شوند، به‏‎ ‎‏استثنای اشخاصی که مبادرت به قتل مردم نموده یا دستور آن را صادر کرده اند، یا‏‎ ‎‏زندانیان انقلابی ما را شکنجه داده اند. تشخیص جرایم فوق را باید هیأتی مؤمن به‏‎ ‎‏انقلاب اسلامی به عهده بگیرند.‏

ملت بدانند که ما در نیمه راه پیروزی هستیم و پیروزی نهایی وقتی‏‎ ‎‏است که ریشه های گندیدۀ رژیم سابق و طرفداران آن قطع، و دندان طمع چپاولگران از‏‎ ‎‏کشور ما کنده شود. و جمهوری اسلامی وقتی متحقق می شود که محتوای آن صددرصد‏‎ ‎‏اسلامی شود؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۹، ص ۲۴ – ۲۷

***

قم، ۱۳۵۸_ سخنرانی در جمع گروهی از اهالی تهران (حل مشکلات با ایمان و روحیه قوی)

اهم بیانات:

اگر این طریق را برای خدا طی می کنید، افسرده‏‎ ‎‏نباشید از اینکه به شما اعتنا نمی شود؛ خداوند به شما عنایت دارد. کوشش کنید که راه‏‎ ‎‏برای خدا باشد، کوشش کنید که چشمتان را از مخلوق، از ما سوای خدا ببندید.

‏‏آنهایی که مبتلای به این مخدّرات هستند، اینها برادرهای ما هستند. و ما باید اینها را‏‎ ‎‏نجات بدهیم، با چشم پدری، برادری به اینها نگاه کنیم، اینها را هدایت کنیم، نجات‏‎ ‎‏بدهیم، کوشش کنیم برای نجات این جمعیت؛ نجات این ملت.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۹، ص ۲۸ - ۳۲

***

جماران، ۱۳۶۰_ پیام به آقای ولی الله فلاحی (تبریک آزادسازی شهر «نوسود»)

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۵، ص ۳۷

***

جماران، ۱۳۶۴_ حکم انتصاب آقای سید محمد موسوی خوئینی ها به سمت دادستان کل کشور

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۹، ص ۳۱۳

***

. انتهای پیام /*