زهرا مصطفوی در دیدار با مربیان موسسه کشافه‌المهدی در جماران افزود: این رفتار امام باعث می‌شد ما از آن پیروی کنیم و در این عصر و زمان برای این‌که فرزندان‌مان را سالم تربیت کنیم باید خودمان به این کارها مقید باشیم تا این‌که فرزندان‌مان ما را بینند از ما تبعیت کنند و این کارها را انجام دهند.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، وی با ذکر مثالی در این زمینه ادامه داد: برای مثال مادری که دوست دارد فرزندش راستگو باشد او هم باید راستگو باشد همچنان که اگر بعضی وقت‌ها تلفن خانه زنگ می‌خورد و مادر از فرزندش می‌خواهد که او بگوید درخانه نیست و این دروغ است و باعث می‌شود که فرزند نیز دروغگو شود.

مصطفوی در پاسخ به سوال مربی لبنانی مبنی بر وجود جو آلوده ایجاد شده توسط بیگانگان و سخت‌هایی جذب کردن نوجوانان به مسایل اسلامی تصریح کرد: در این جو آلوده فرهنگی که بیگانگان آن را ایجاد کرده‌اند بعضی وقت‌ها جذب نوجوانان به خواندن قرآن و انجام دادن بعضی کارهای اسلامی، سخت است ولی رفتارهای ما می‌تواند برای کودکان و نوجوانان بهترین الگو باشد.

دختر حضرت امام خمینی(س) در ادامه گفت: جوان‌ها باید آگاه و هوشیار باشند و دسیسه‌های دشمنان میان آن‌ها مشکل و اختلافی ایجاد نکند.

وی تاکید کرد: جوان‌ها دارای دل‌های پاک و طاهر هستند آنان پیش از انقلاب بعد از مدتی که ظلم حاکمان را دیدند، کم کم گردهم جمع شدند و قیام کردند.

مصطفوی اظهار داشت: وقتی حاکمان متوجه شدند که جوان‌ها آگاه شده و به پا خواسته‌اند و تعداد آن‌ها دارد روز به روز زیادتر می‌شود به فکر چاره‌ای افتاده و به ایجاد دسیسه‌هایی در بین مردم دست زدند تا بین آنان اختلاف بیاندازند.

وی به بیداری اسلامی میان جوانان نیز جهان اشاره کرد و ابراز داشت: همان‌طور که امام یک خط واضح و آشکار برای مردم بودند و هستند جوانان کشورهای حوزه‌ی بیداری اسلامی باید از مسوولان و علمای خود بخواهند که یک راه یا شخصی را معین کنند که او که مسیر را به آنان نشان دهد که اگر کسی غیر از این راه را پیش رفت بدانند که او در راه گمراهی و نا آگاهی است.

در پایان این دیدار مربیان جمعیت کشافه‌المهدی با دختر حضرت امام خمینی(س) عکس یادگاری انداختند.

اولین گروه مربیان خانم جمعیت کشافه المهدی 10 الی 16 اردیبهشت در ایران حضور دارند. بر اساس این گزارش همچنین میهمانان لبنانی اردوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) و ولادت بنیانگذار انقلاب اسلامی با حضور در مرقد بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران با ا نثار گل، به روح آن امام سفرکرده ادای احترام و با ایشان تجدید میثاق کردند.

. انتهای پیام /*