به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، پنجاه و هشتمین شماره از پژوهشنامه متین، فصلنامه علمی- پژوهشی امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی، توسط موسسه چاپ و نشر عروج، منتشر شد.


تصرفات مالی ممیز، مبانی فقهی-حقوقی اصول و سیاست های حمایت از زنان بی سرپرست و بد سرپرست، بررسی فقهی مدیریت زنان در آیینه وحی، بررسی نظریه تملیک یکجانبه در فقه و حقوق ایران، تحلیل فقهی ضمانت اجرای وکالت بدون فسخ و کاربرد قاعده نفی عسر و حرج در موضوع مهر، همگی با تکیه یا تطبیق بر آرای امام خمینی(س) و همچنین مقاله ای با نام انقلاب و جنگ ایران و عراق عناوین مقالات این شماره پژوهشنامه متین است.

فصلنامه متین که پانزدهمین سال انتشار خود را می گذراند، دارای امتیازاتی از قبیل رتبه علمی-پژوهشی، ضریب تاثیر (IF) و نمایه شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) است.

امتیاز این فصلنامه متعلق به پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی، سردبیر این نشریه، سید محمد موسوی بجنوردی و قائم مقام سردبیر، فاطمه طباطبایی است.

همچنین از اعضای هیأت تحریریه این فصلنامه می توان به صادق آیینه وند، غلامحسین ابراهیمی دینانی، سید محمد موسوی بجنوردی، سید مصطفی محقق داماد و نجفقلی حبیبی اشاره کرد.

گفتنی است، چکیده انگلیسی مقالات نیز در بخش پایانی این نشریه موجود است.

این فصلنامه هم اکنون با بهای 1000 تومان دراختیار علاقمندان قرار گرفته است.

. انتهای پیام /*