به گزارش پرتال امام خمینی(س)، حجت‌ الاسلام سیدعلی صالح موسوی اعظم در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این نهاد نماد تلاش ارزشمند و متعهدانه فرزندان ملت مسلمان و انقلابی ایران برای استقلال ملی است.

وی اظهارکرد: مبدأ ظهور جهاد دانشگاهی فرمان حضرت امام خمینی(س) و سرچشمه حیات این نهاد، ولایت و رهبری است و این نهاد فعال بر اساس سابقه خوب خود و حضور جهادی در عرصه‌های مختلف علم و فرهنگ، بدون شک می‏‌تواند در تحقق نام سال، به‌ گونه‏ ای تأثیرگذار به ایفای نقش بپردازد.

امام جمعه موقت یاسوج خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در ترویج فرهنگ اسلامی نقش بسزایی دارد و دانشجویان با فعالیت‏‌های دینی و مذهبی که در دانشگاه‏‌ها انجام می‏‌دهند می‏‌توانند در جهت ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی دینی تلاش کنند.

حجت‌الاسلام موسوی اعظم بیان کرد: جهاد دانشگاهی به‌ عنوان یک نهاد جهادی و علمی می‌تواند در توسعه و ترویج فرهنگ و اندیشه اسلامی در دانشگاه‌ها به‌ ویژه ورود مؤثر و کارآمد به حوزه علوم انسانی و اسلامی نقش کلیدی ایفا‌ کند.

وی با بیان این مطلب که جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی و یادگار حضرت امام خمینی(س) است، ادامه داد: این نهاد نماد تلاش ارزشمند و متعهدانه فرزندان ملت مسلمان و انقلابی ایران برای استقلال ملی است.

امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به اعتبار رسالت و وظایفش، نقش مهمی در انتقال ارزش‌های دینی و انقلابی به نسل‌های جدید و فرهنگ‌ سازی و نهادینه‌ سازی این ارزش‌ها به‌ عهده دارد.

حجت‌الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: عملکرد جهاد دانشگاهی کاملاً منطبق با امور فرهنگی است که با جلب اعتماد دانشجویان و داشتن وجهه مناسب پذیرش کارهای دینی را سرعت بخشیده است.

امام جمعه موقت یاسوج اضافه کرد: فعالیت‌های قرآنی در جهاد دانشگاهی می‌تواند محور و شالوده اصلی فعالیت‌های فرهنگی مطرح باشد و باید این نهاد انقلابی نسبت به گسترش و تعمیق فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی توجه ویژه‌ای را معطوف کند.

. انتهای پیام /*