به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، این شماره از دوست خردسال در اولین مطلب خود داستان کوتاهی با عنوان خنده درج کرده است. بخش فرشته‌های این شماره به احترام نسبت به بزرگ‌تر اختصاص دارد. در ادامه نقاشی با وصل کردن نقطه‌ها است که خردسالان پس از تکمیل آن باید تصویر به وجود آمده را رنگ‌آمیزی کنند.
دوست خردسال پنجشنبه هر هفته برای خردسالان منتشر می‌شود. صاحب امتیازی این مجله را که نهمین سال انتشار خود را می‌گذراند مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بر عهده دارد و با هدف ایجاد رابطه معنوی میان خردسالان و حضرت امام(س) و معرفی چهره‌ای غیررسمی و صمیمی از ایشان به خردسالان و افزایش سطح مهارت نونهالان منتشر شد.
مجله دارای بخش‌های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است. داستان‌های مجله به صورت ترکیب داستان تصویری و متن، داستان و کمیک استریپ است. داستان های تصویری نشریه کودک را تشویق به مشارکت درخواندن داستان همراه با بزرگترها (داستان مشارکتی ) می‌کند. «داستان تصویری» داستان مصوری است که به جای نوشتن نام برخی از شخصیت‌ها، تصویر آن‌ها در متن جای دارد و کودک نیز در خواندن متن همراه می‌شود. پروانه و پرنده داستان تصویری این هفته دوست خردسال است. «جیقیل» نیز شخصیتی است که مانا نیستانی آن را خلق کرده و هر بار داستان‌های مصور طنز جیقیل بچه‌ها را می‌خنداند، شعر پاییز، داستان باران سیب، جارو سواری، قصه حیوانات و ترانه‌ها و جدول، بازی، کاردستی عنوان برخی از مطالب این شماره دوست خردسال است.
افشین اعلاء و مرجان کشاورزی آزاد سردبیران این مجله هستند و محمدحسین صلواتیان نیز تصویرگری آن را برعهده دارد. این مجموعه ویژه خردسالان طراحی شده است و علاوه بر جنبه‌های آموزشی، تفریحی و سرگرمی، افزایش مهار‌ت‌های عملی خردسالان نیز از اهداف اصلی آن است و به همین علت بخش‌هایی نظیر کاردستی، رنگ آمیزی و شمارش اعداد نیز در آن گنجانده می‌شود.
دوست خردسال در قطع ۲۲ در۲۲ سانتی متر به شکل چهار رنگ، در ۲۶ صفحه به چاپ می‌رسد.

دوست خردسال را می‌توان هر پنج شنبه برای گروه سنی الف، از روزنامه فروشی‌ها تهیه کرد و علاقه‌مندان برای اشتراک نیز می‌توانند با شماره تلفن 66706833-021 تماس بگیرند.

منابع مرتبط:

دوست خردسالان ۴۳۱ – هفته نامه

دوست خردسالان ۴۳۲ – هفته نامه

دوست خردسالان ۴۳۳ – هفته نامه

دوست خردسالان ۴۴۴ – هفته نامه


. انتهای پیام /*