بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پیامی در روز نهم بهمن ماه ۵۷ خطاب به ملت ایران به افشای جنایات دولت بختیار در تهران و شهرستان ها پرداختند و مردم را به ادامه مبارزه فراخواندند. متن پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی که از محل اقامتشان در نوفل لوشاتو صادر کردند، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

باز کشتارها و قتل عامهای دسته جمعی را در تهران و شهرستانها شروع کردند، باز دژخیمان محمد رضا با مسلح شدن به ادعای قانون و استقلال کشور و سرپوش ملیت به جان مردم بی پناه افتاده اند، باز دست ناپاک خیانتکار عمال بیگانه از آستین نوکرهای محمد رضا پهلوی درآمد و ملت را به جرم آزادی خواهی و استقلال طلبی به عزا نشاند.

تا دیروز محمد رضای خائن، ارتش را با آتش گشودن روی ملت و برادران و خواهران خود ننگین کرد، اکنون نوکر یا نوکران خائنش، این خدمت به استعمار را به عهده گرفتند. هر روز مواجه با یک دسته نیرنگ باز هستیم که می خواهند منافع اجنبی را تأمین کنند، اگر چه به کشتار هزاران نفر از این ملت رنجدیده شجاع بینجامد. ملت دلیر با خون جوانان عزیز خود محمد رضا را از صحنه خارج کرد، لکن اجانب یک مُهره دیگر «۱» را با نقاب ملیت به صحنه آوردند. اینان از این مهره ها فراوان دارند که سالها با ماسک فریبنده در خدمت هستند و به مجرد رفتن مُهره ای، مُهره دیگری را مورد تأیید قرار داده اند و نمی دانم پس از این چه خواهند کرد، ولی باید بدانند که ملت هوشیار، از این نیرنگها غافل نیست و یکی پس از دیگری را مدفون خواهد کرد.

ملت عزیزم! دوستان من! نه به وعده های پوچ دولتهای غیر قانونی اعتنا کنید و نه از هیاهوی دژخیمان بهراسید. نهضت مقدس را به پیش برانید و به آخر رسانید و دست اجانب و نوکرهای از خدا بیخبرشان را از کشور عزیز قطع کنید. خائن اصلی را با خفت بیرون کردید، همت کنید و این تتمه که حُشاشه «۲» ای بیش نیستند از صحنه خارج کنید. خداوند با شماست.

اکنون بر جمیع جناحهای ملی و دولتی است که چون گذشته دولت غیر قانونی را محکوم کنند و اطاعت از آن نکنند که اطاعت طاغوت حرام و مخالف رضای خداست. من از طبقه شریف ارتش که دستشان به خون جوانان آلوده نشده است می خواهم که ننگ اطاعت از جنایتکاران را تحمل نکنند و با قاطعیت آنان را از مقابله با ملت بازدارند. ملت از خود شماست، برای منافع اجانب برادرکشی نکنید و با پشتیبانی از اسلام و ملت، نام خود را در تاریخ جاوید کنید.

من از کارمندان وزارتخانه ها می خواهم که زیر بار ننگ اطاعت از غاصبان حقوق ملت نروند، کمک به این یاغیان و اطاعت از آنان حرام و مخالف شرع و عقل است.

من از ملت ایران که تحمل این همه مصیبت و زحمت را کرده و می کنند، تشکر صمیمانه می کنم و از خداوند تعالی سلامت آنان را خواهانم. من در اولین فرصت خودم را نزد شما می بینم تا در شادی و غم با شما سهیم باشم و با هم در صف واحد به اعمال عمّال اجانب خاتمه دهیم. من امیدوارم به فوز احْدَی الحُسْنَیَیْن «۳» نایل شوم، یا پیشرفت مقصود و اقامه عدل و حق، یا شهادت در راه آنکه راه حق است. از خداوند تعالی غلبه حق بر باطل را خواهان و پیروزی ملت شریف ایران را خواستارم. و السلام علی من اتبع الهدی.

روح الله الموسوی الخمینی

( ۱)- شاپور بختیار.

( ۲)- پَرِ کاه، باقی مانده روح در تن بیمار.

( ۳)- اشاره به آیه ۵۲ سوره توبه:« یکی از دو کار نیک و پسندیده».

(صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۱ - ۲)

. انتهای پیام /*