به گزارش پرتال امام خمینی(س)، مهدی زندوکیلی در دومین نشست اعضای ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) با اشاره به اعزام زائران حرم امام(س) در 14خردادماه اظهار کرد: 7هزار و 300 نفر از اراک، 4 هزار و 300 نفر از ساوه 2 هزار و 300 نفر از شازند، 900 نفر از خمین و بقیه از زرندیه، خنداب ، کمیجان، تفرش، فراهان، دلیجان و محلات به مرقد مطهر امام راحل(س) اعزام می شوند.

وی افزود: برای اعزام این تعداد زائر به بیش از 500 دستگاه اتوبوس نیازاست که تمامی نهاد های دولتی باید در تامین آن ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) را یاری کنند.

زندوکیلی با اشاره به کمیته های ایجاد شده در جهت برگزاری این ستاد اظهار کرد: جلسات اجرای مطلوب برنامه های بزرگداشت یاد امام خمینی(س) و 14خرداد با تشکیل کمیته های 8گانه تحت عنوان امنیتی، برگزاری، اعزام، فرهنگی و تبلیغات، امداد و درمان، حمل و نقل و تدارکات و پشتیبانی به منظور کیفیت بخشی به اعزام زائران در روز ارتحال امام خمینی(س) انجام شده است.

وی افزود: موضوع سالگرد ارتحال حضرت امام(س) و اعزام زائران وبهبود کیفیت این مراسم موضوعی است که باید بسیار مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.

معاون عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد:بهتر است که هریک از کمیته ها بررسی های لازم را داشته باشند تا در اعزام امسال از اتوبوس های شهری استفاده نکنیم چرا که این اتوبوس های ایمنی و همچنین راحتی های لازم را برای زائران ندارد.

زند وکیلی با اشاره به برگزاری کارها و فعالیت های فرهنگی در کنار این حرکت گفت: به منظور ایجاد کارها و فعالیت های فرهنگی نیز می توانیم از ظرفیت حوزه های علمیه در راستای ایجاد فعالیت های فرهنگی و مذهبی و ارتقاء سطح دینی مردم در باورها و نگرش های امام راحل بهره کافی را بگیریم.

وی افزود: در هر اتوبوس اعزامی می توانیم از وجود یک طلبه نیز استفاده کنیم تا برنامه های فرهنگی لازم از جمله برگزاری نماز و دعا و غیره را انجام دهد.

معاون عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: برگزاری ستاد ارتحال حضرت امام از جمله کارهایی است که همت و روحیه انقلابی هریک از دستگاه های متولی را می طلبد.

زندوکیلی با اشاره به استقبال مردم از این مراسم به منظور رضایت مندی آن حضرت گفت: وظیفه اصلی ماست که این مراسم را با کیفیت و نظارت هرچه بیشتر انجام دهیم و مردم نیز به عنوان بانیان اصلی انقلاب باید برای شور بیشتر این مراسم استقبال لازم را داشته باشند.

وی افزود: 20 هزار نفر از این استان به منظور شرکت در مراسم 14 خرداد به مرقد مطهر امام خمینی(س) در تهران جهت شرکت در مراسم بزرگداشت یاد امام خمینی(س) در حرم مطهر امام(س) اعزام می شوند.

معاون عمرانی استانداری تصریح کرد: مردم استان مرکزی نشان دادند که تا کنون در برگزاری مراسم هایی از این دسته کارنامه خوبی را ارائه دادند و مشارکت های لازم را داشتند.

وی افزود: ما در نظر داریم در برگزاری این مراسم پر اهمیت و مهم از صرفه جویی هر یک از دستگاه های استفاده کنیم و از مشارکت بهینه آنان بهره مند شویم.

منبع: تسنیم

. انتهای پیام /*