به گزارش پرتال امام خمینی(س) و به نقل از ستاد خبری و اطلاع رسانی بزرگداشت امام خمینی(س)،  محمدعلی انصاری، دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام(س) در چهارمین نشست این ستاد که صبح امروز در حرم مطهر حضرت امام خمینی برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت علی(ع) گفت: درک ابعاد وجودی امام علی(ع) شناخت راه و آرمان مکتب این بزرگمرد جهاد، ایمان، و عشق و دلدادگی به خدا، کاری دشوار است که هر فردی به‌ اندازه ظرفیت وجودی‌ و طاقتش می تواند از آن بهره مند شود.
وی یادآور شد: در شناخت امیرالمومنین باید از خداوند یاری طلبیم و 
اگر مصمم باشیم ،خداوند بزرگ ما را در این مسیر یاری می‌رساند. 
به گزارش خبرنگار کمیته اطلاع‌رسانی و خبری ستاد بزرگداشت امام خمینی(س)، محمد علی انصاری، در ادامه این نشست ضمن تسلیت وفات حضرت زینب کبری(س) گفت: از خدا می‌خواهیم که در رهروی مکتب عاشورا؛ راهی که حضرت زینب(س) در پیام‌رسانی آن مکتب پایه‌گذاری کرد؛ ما را یاری فرماید. 
انصاری با تأکید بر این که امور ستاد با انسجام و قدرت در حال انجام است؛ خواستار بررسی مشکلات و مسائل اداری پیش روی کمیته های مختلف ستاد بزرگداشت امام خمینی شد و تأکید کرد: رفع  مشکلات موجود در مسیر اعزام کاروان‌ها و هموار کردن مسیر حضور مردم در مراسم 14 خرداد از اولویت اصلی برخوردار است.


در ادامه این نشست، غلامعلی اصغریان، رییس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی ضمن ارائه گزارش عملکرد این کمیته گفت: مجموعه فعالیت‌ها، برنامه‌ها و مسوولیت هایی که به معاونت فرهنگی ستاد محول شده است، طبق زمانبندی در حال انجام است. کتاب‌ها، نشریات، نرم‌افزارها و کالاهای فرهنگی لازم آماده شده است و از صبح جمعه اقدامات لازم برای توزیع این اقلام و بسته های فرهنگی انجام خواهد گرفت. اقلام تبلیغاتی و فرهنگی از اول تا سوم خرداد با هماهنگی وزارت محترم کشور به استان‌ها ارسال می شود و از روز چهار و  پنجم خرداد سهمیه تهران، نهادها، سازمان‌ها توسط شورای هماهنگی تبلیغات توزیع خواهد شد.
اصغریان افزود: هفته آینده مجموعه ای از کتاب‌ها منتشر و در دستور کار توزیع قرار خواهد گرفت. جشنواره‌ها و همایش‌ها نیز طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های به‌عمل امده از 5 خردادماه اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
رییس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی ادامه داد: تولیدات هنری، صوتی و تصویری درحال نهایی شدن است و به زودی برای پخش از شبکه های مختلف صدا و سیما به نماینده محترم این سازمان تحویل داده خواهد شد تا از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش شود.
وی در پایان با اشاره به انجام نشست‌های مشترک متعدد با مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی، بنیاد شهید و سازمان مناطق ازاد از همراهی و همکاری‌ این دستگاه ها در  جهت برگزاری هرچه بهتر مراسم بزرگداشت امام(س) تقدیر کرد.


این خبر در حال تکمیل شدن است

. انتهای پیام /*