پرتال امام خمینی(س)؛ با سیرى کوتاه در مناجات هاى حضرت امام خمینی(س)، روشن مى شود که تمامى آنها بااطمینان نفسانى و وقار وشوق باطنى و بر کنار از تصرّفات و نفوذ شیطانى ودر کمال اخلاص و تابعیت محض از رضاى الهى بیان شده اند. با توجه به ایام ارشمند ماه مبارک رمضان که در آن قرار داریم، هر روز گوشه ای از مناجات و دعاهاى امام بزرگوار را با هم مرور می کنیم به این امید که روحمان جلا یابد و حلقه ارتباط بنده و معبود تنگتر گردد.


بار الها! بندۀ ناچیز تو از کشورى مظلوم با جمعیتى ناچیز از حیث عدد و همه چیز، و زنده به عنایات تو، نالۀ مظلومانۀ خود را، به مقدار ظرفیت ناچیز خود، به ملت ‏هاى مسلمان و مظلومان جهان رساندم و فریاد «یا للمسلمین! به داد اسلام برسید» را ابلاغ نمودم. و تا الطاف و عنایات تو نباشد هیچ گره‏اى باز نشود و هیچ دردى دوا نشود، تو خود با رحمت واسعۀ خود به مسلمین نظر فرما و همه ما و آنان را از قید خود و خودیت و عبودیت بت‏ها، خصوصاً بت نفس، نجات ده و شرّ ستمکاران را از سر مظلومان جهان، به ویژه مسلمانان بر کن و مسلمانان را به خودآور و دولت‏هاى کشورهاى اسلامى را جرأت و شجاعت عنایت فرما.[1]

بار الها! تو واقفى بر اسرار و غیر تو چه داند و چه تواند و چه ‏سان از عهدۀ شکر نعمت‏هایى که به ملت عزیز ما عطا فرموده‏اى به در آید؟! ما از عهدۀ شکر شهداى گرانقدر و شهیدان زندۀ عزیز و اسرا و مفقودین معظم و بازماندگان و وابستگان به آنان و بالجمله، ملت بزرگوار نیز نخواهیم بر آمد. پس تو که شکور و غفورى به همۀ آنان، از الطاف خفیۀ خود مرحمتى فرما و درى از معارف الهى بر روى همگان بگشا و به شهداى گرانقدر، مقام هر چه والاتر و به شهداى زنده اجر شهید در راه خود و سلامت و عافیت و به مفقودین و اسرا، صبر و عودت به وطن و به بازماندگان شهدا و بستگان سایرین، اجر و صبر عنایت فرما و ظهور بقیة اللّه‏ ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ را نزدیک نما؛ «إِنَکَ وَلُّى النِعمَةِ وَالمَغفِرَة».[2][1] صحیفه امام، ج 19، ص 344 و 345.

[2] همان، ج 20، ص 101 و 102.

منبع: الهی نامه، به کوشش علی کاظمی وردنجانی، صص 29 و 30

 


. انتهای پیام /*