از میان انبوه نامه هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط مردم، به دفتر حضرت امام خمینی(س) ارسال می شد، ایشان در حد مقدور به برخی پاسخ می گفتند. از جمله این نامه ها، نامه مادر شهیدی است که حضرت امام در روز 22 شهریور 1363، در پاسخ او، چند جمله ای را تحریر نموده اند.

متن نامه ای که برای امام ارسال شده است و پاسخ حضرت امام را در ادامه می خوانید:

نامه خانم گلابی پورحسین (مادر شهید)

[محضر مبارک حضرت امام خمینی سلام علیک‏

با درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و با درود و سلام به شهدای عزیز انقلاب ایران این جانب گلابی پورحسین مادر شهید و یک زن روستایی هستم. مدتها آرزو داشتم که از نزدیک آن امام بزرگوار را ملاقات نمایم، موفق نشدم؛ ولی امیدوارم که شما را زیارت کنم. ضمناً یک هدیه ناقابل از دستبافت خودم حضور حضرت عالی تقدیم کردم که از آن استفاده نمایید. امام بزرگوار حال که شما را زیارت نکردم اگر صلاح می ‏دانید چند کلمه از دستخط حضرت عالی را مرقوم فرمایید تا با دیدن آن دستخط به آرزویم رسیده باشم. امیدوارم که خداوند منان سایه شما را بر سر ما و همه مسلمین جهان مستدام بدارد ان شاء اللَّه. به امید پیروزی هر چه زودتر رزمندگان و نابودی صدام و صدامیان. بابل- اداره پست- امین کوچک زاده- 18/ 6/ 63- گلابی پورحسین‏].

بسمه تعالی‏

بانوی محترمه، مرقوم شما و هدیه ارزشمندتان واصل شد. امید است خداوند تعالی شهید عزیز شما را که هدیه بوده برای اسلام، با شهدای کربلا محشور نماید و به شما و سایر بازماندگان آن شهید صبر و اجر عنایت فرماید.

17 ذی الحجه 1404

روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

(صحیفه امام، ج‏19، ص: 62) 

. انتهای پیام /*