به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دکتر زهرا مصطفوی در اظهار نظر جالب توجهی در آستانه‌ی روز جهانی کودک و در دیدار با مدیرعامل و برخی از مسوولان کانون به بیان خاطراتی از رفتارهای امام با کودکان پرداخت.

وی در این جلسه که جمعی از مربیان موسسه کشافه‌المهدی (عج) لبنان وابسته به مقاومت اسلامی نیز حضور داشتند افزود: امام برای بازی با ما وقت خاصی داشتند. صبح‌ها در منزل تدریس می‌کردند و طلاب می‌آمدند. نیم‌ساعت به اذان ظهر مانده، طلاب می‌رفتند و امام می‌آمدند به حیاط و یک ربع با ما بازی می‌کردند. ما هم می‌دانستیم و از قبل برای بازی جمع می‌شدیم.
دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی حامی حقوق ملت فلسطین ادامه داد: نیم‌ساعت به اذان مغرب، نیز ایشان می‌آمدند و یک ربع با ما بازی می‌کردند و بعد سراغ کارهای خودشان می‌رفتند.
مصطفوی گفت: اوایل دوران کودکی ما زمان بازی بود و بعد به تدریج تبدیل به کتاب خواندن شد. بزرگ‌تر که شدیم، امام معما و چیستان یا مساله‌ای را مطرح می‌کردند و ما سعی می‌کردیم پاسخ آن‌ها را پیدا کنیم.
فرزند بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ادامه داد: نظم امام واقعا مثال زدنی و باور نکردنی بود. ایشان همیشه با زمان هم‌راه بودند.
دبیر کل جمعیت زنان انقلاب اسلامی در ادامه این نشست سید حسن نصرالله را فرزند برومند امام خمینی و فخر عرب و عجم دانست و افزود: ایشان موجب مباهات همه ما است. مقاومت و شهامت ایشان در مقابل دشمن به حضرت امام در زمان انقلاب اسلامی شباهت دارد.
مصطفوی ادامه داد: مقاومت لبنان به رهبری سیدحسن نصرالله نقش بارزی در بیداری اسلامی کشورهای عربی منطقه داشته است.
در بخش دیگری از این نشست، سیدصادق رضایی، مدیر عامل کانون گفت: اگر توفیق و خدمتی نصیب ما شده است همه را مدیون حضرت امام خمینی (ره) هستیم.
رضایی ادامه داد: توکل قوی و شجاعتی که امام داشت منجر شد تا نهضت ایشان به پیروزی برسد. اگر انقلابی انفجار نور باشد بی تردید نور آن به همه جا ساطع خواهد شد. 
مدیر عامل کانون یادآور شد: اندیشه‌های حضرت امام باعث احیای جهان  اسلام به ویژه مقاومت اسلامی لبنان شد.
رضایی با بیان این‌که در کانون، رمانی از حضرت امام با موضوع نهضت مشروطه منتشر شده است تاکید کرد: تصمیم داریم کتاب‌های دیگری از امام به زبان‌های بین‌المللی چاپ کرده و کودکان و نوجوانان را با شخصیت امام آشنا سازیم.

. انتهای پیام /*