به گزارش پایگاه پژوهشی و اطلاع رسانی امام خمینی (س)، درآمدی بر روابط بین المللی پیامبر اکرم (ص) از منظر امام خمینی (س)، شرح دنیا طلبی در کلمات امام خمینی (س)، اندرزی چند از امام (س) در باب جهاد اکبر، از جمله مقالات شماره 93 مجله حضور است.

حسین صالحی مالستانی" در مقاله "درآمدی بر روابط بین المللی پیامبر اکرم (ص) از منظر امام خمینی (س)" می‌نویسد: «امام خمینی (س)، بعثت پیامبر اسلام را بزرگ ترین حادثه تاریخ بشریت و شریف ترین واقعه تاریخی انسان از ازل تا ابد، دانسته است. همچنین ایشان معتقد است که اسلام حتی نسبت به دشمن در حد امکان، خوش رفتاری و دعوت مطلوب است و غایت تعلیمات اسلامی را همزیستی مسالمت آمیز در سطح جهان می دانست.امام خمینی (س) با تاسی به مکتب انبیا ابراز امیدواری می کند که روابط بین کشورها باید بر اساس عدالت و برادری و محبت برقرار گردد».مقاله ‌"اندرزی چند از امام (س) در باب جهاد اکبر" به قلم طاها خراسانی، نیز مقاله‌ای تحقیقی در حوزه اخلاق و عرفان است که به تبیین و تشریح اندرزهای امام پیرامون شرح حدیث نبوی در باب جهاد اکبر، پرداخته است.

در بخش گفتگوی این شماره، مصاحبه‌ای با حجت الاسلام و المسلمین محمد علی خسروی، با عنوان "کتاب دنیا و آخرت" و مصاحبه ای با حجت الاسلام و المسلمین مستوفی با عنوان "اندیشه ها و آثار قرآنی امام خمینی (س)" آمده است. مصاحبه با پرویز کرامت، از کشور نیوزیلند تحت عنوان "الهام بخش دنیای اسلام" از دیگر مطالب این بخش است.

در بخش ادب و هنر این شماره بخشی از خاطرات یکی از بسیجیان قدیمی از دفاع مقدس با عنوان "سپاهیان خمینی" به قلم ابوالفضل مروی به رشته تحریر درآمده است. همین طور دو قطعه شعر از محمد صارمی شهاب و همچنین "شهید راهش باش" سروده ی مهدی جاندار و "جمعه سیاه" به قلم هوروش نوابی، از دیگر مطالب این بخش است.

قسمت پایانی این فصلنامه شامل بخش گلزار نامه ها و عکس های منتشر نشده از امام (س) در حلقه دوستان و علاقه مندان ایشان در نوفل لوشاتو  است. گزیده ای از سخنان سید حسن خمینی در باب امانت، درس گفتاری از آیت الله سروش محلاتی پیرامون تاسی در اندیشه امام خمینی (س) و معرفی کتاب از سایر مطالب مطرح شده در این بخش می باشد.

فصلنامه تخصصی حضور که موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صاحب امتیاز آن است، دکتر "حمید انصاری" مسئولیت مدیرمسئولی و سردبیری آن را برعهده دارد و دکتر "منوچهر اکبری" نیز قائم مقام سردبیر و مدیر داخلی آن است. حمید انصاری،  علی محمد بشارتی، محمدعلی خسروی، فیروز دولت آبادی، منوچهر اکبری، محمد مقدم، نجفقلی حبیبی، سهراب هادی و ابوالفضل مروی نیز عضویت هیئت تحریریه این فصلنامه را، برعهده دارند.
فصلنامه حضور با سابقه بیست ساله از دیرپاترین مجلات تخصصی محسوب می‌شود که بدون وقفه و به طور منظم و همراه ویژه نامه‌های مختلف منتشر شده است.

. انتهای پیام /*