حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینى در تیرماه سال 1374 با حکمی مجدد، انتخاب پدر را تایید و حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدعلی انصاری را در مسئولیت حرم امام و مؤسسه ابقاء نمودند. سپس طی حکم جداگانه ای جناب آقای حمید انصاری را نیز به عنوان قائم مقام مؤسسه منصوب کردند. متن این دو حکم چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم جناب حجت الاسلام والمسلمین آقاى حاج شیخ محمدعلى انصارى (زید عزه) با توجه به انتخاب شایسته پدرم و همچنین با عنایت به عنایات خاص حضرت امام - سلام اللَّه علیه - و مرحوم یادگار گرانقدر امام - رضوان اللَّه علیه - و با تأسى به حکم آن عزیز بزرگوار که همواره از حضرتعالى به عنوان رازدار و مونس خویش یاد مى کردند و لذا در همه کارهاى خویش شما را چونان برادرى مى دانستند و از همین رو مسؤولیت حرم امام و مؤسسه تنظیم و نشر آثار ایشان را به جنابعالى تفویض کرده بودند و با توجه به صراحتى که در وصیتنامه خویش دارند و جداى از همه موارد فوق، با توجه به شناختى که اینجانب از شما دارم و حضرتعالى را از دیر باز یکى از همراهان افکار امام و یاران با وفاى ایشان مى شناسم، شما را کماکان در سمت سابق ابقاء مى نمایم. ان شاءالله موفق باشید. ، سیدحسن خمینى - (15/4/74)

برادر عزیز جناب آقاى حمید انصارى با توجه به سوابق درخشان و نقش برجسته و تعیین کننده جنابعالى در کلیه مراحل تأسیس و برنامه ریزى و تعیین خطوط و اهداف اساسى مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینى(س) و نیز مدیریت موفق و حضور مستمر شما در کلیه امور اجرایى آن در سمت قائم مقام مؤسسه و خصوصاً با توجه به عنایت خاص و تأیید یادگار امام راحل(س) حضرت حجتالاسلام والمسلمین آقاى حاج سید احمد خمینى - رحمتاللَّه علیه - از شما و بنا به پیشنهاد سرپرست مؤسسه بدینوسیله مجدداً به سمت قائم مقام مؤسسه منصوب مىشوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و با همکارى وهمدلى کلیه مسؤولین واحدها و مراکز وابسته و به کارگیرى اختیارات لازم همچون گذشته در راه توسعه و پیشرفت این مجموعه با برکت که حقاً نقش بارز خود را در بسط و نشر افکار بلند امام راحل بخوبى ایفا نموده است، موفق باشید. والسلام علیکم و رحمت اللَّه ، سیدحسن خمینى (15/4/74)

. انتهای پیام /*