پرتال امام خمینی(س): در نهم بهمن ماه سال ۶۷ مطابق با بیست و یکم جمادی الثانی ۱۴۰۹ در نامه ای (۱) خطاب به مرحوم آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، رئیس وقت دیوان عالی کشور به تقدیر و دلجویی از رئیس و اعضای شورای عالی قضایی پرداختند. متن نامه امام به شرح زیر است:

"‌‌بسم الله الرحمن الرحیم‌

‌‌جناب حجت الاسلام آقای حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، ریاست قوۀ قضاییه‌‎ ‎‌ـ دامت افاضاته‌

‌‌ با سلام و دعا برای شما و تمامی دست اندرکاران قوۀ قضاییه و امید موفقیت برای‌‎ ‎‌همه، شنیده می شود که مسائل و نصایح پدرانۀ پدر پیرتان موجب رنجش بعضی از‌‎ ‎‌دست اندرکاران قضای کشور شده است؛(۲) و آنان که با فرهنگ حوزه سر و کار‌‎ ‎‌نداشته اند گمان برده اند تلخی و شیرینی اینگونه بحثها و گوشزدها موجب شده است که‌‎ ‎‌علاقۀ من به شما و سایر عزیزان شورایعالی قضایی و دست اندرکاران دستگاه قضا کم‌‎ ‎‌شده است. اینگونه نیست. من شما را مردی صالح و متدین و از یاران خوب خود و‌‎ ‎‌انقلاب می دانم. و از شما و سایر اعضای شورای عالی قضایی، که مورد علاقۀ من هستید،‌‎ ‎‌می خواهم تا هرچه بیشتر و بهتر و دقیقتر به امور قضایی رسیدگی نمایید؛ و کمی ها و‌‎ ‎‌کجی ها را با جدیت برطرف نمایید. انقلاب اسلامی ما انقلاب خود شماهاست. من هم‌‎ ‎‌مانند شما در خدمت انقلاب هستم. در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح‌‎ ‎‌اشکال ها راه را برای سعادت جامعه باز کنند.‌

‌‌ خداوند به جنابعالی و حجج اسلام، آقایان دادستان کل کشور، موسوی خوئینی ها،‌‎ ‎‌اعضای شورای عالی قضایی، مقتدایی و بجنوردی، و همچنین آقای مرعشی، که با‌ موافقت اینجانب در جای دیگری تصمیم دارند خدمت کنند، اجر و ثواب عنایت‌‎ ‎‌فرماید؛ و به همه نیرویی عطا فرماید که هرچه زودتر اشکالات بسیار قوۀ قضاییه را‌‎ ‎‌برطرف نمایند. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.‌

‌‌روح الله الموسوی الخمینی‌"

صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۲۴۹-۲۵۰

‎۱. پیرو تذکر مکتوب امام (س) در مورخه ۲۷ دی۶۷ (ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۲۴۲) به اعضای شورای عالی قضایی مبنی بر بروز برخی ضعف ها و فعالیت های متفرقه مسئولان قضایی در ساعت اداری، ناراحتی هایی در بین اعضا صورت گرفت.

امام (س) در نامه ای به تاریخ نهم بهمن همان سال خطاب به آیت الله موسوی اردبیلی (رئیس دیوان عالی کشور) ضمن تقدیر و دلجویی از اعضای این شورا و با تکرار سوابق انقلابی آنان؛ انتقادها و طرح اشکالها در جمهوری اسلامی را وسیله باز شدن راه سعادت جامعه دانستند و بر خدمتگزاری همگان به انقلاب اسلامی تاکید کردند.

۲. اشاره به نامۀ امام خمینی خطاب به اعضای شورایعالی قضایی، به تاریخ ۲۷ / ۱۰ / ۱۳۶۷؛ مندرج در همین مجموعه.

. انتهای پیام /*