موسسه چاپ و انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در پایان سه روز اول نمایشگاه اعلام کرد که آثار قلمی حضرت امام و در صدر آنها کتاب «ولایت فقیه» مانند سال‌های گذشته پرفروش‌ترین آثار این انتشارات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سید محمد ابوطالبی مدیر بازرگانی و توزیع انتشارات عروج با بیان اینکه این انتشارات امسال در دو بخش ناشران بین الملل و عمومی در نمایشگاه حضور یافته افزود : موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) امسال با ارائه 700 کتاب داخلی و 300 کتاب بین المللی به 27 زبان دنیا در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حاضر شده است.

وی به عرضه 700 عنوان کتاب در بخش ناشران عمومی اشاره کرد و گفت: از این تعداد اثر 72 اثر چاپ اولی هستند، این آثار حول محور حضرت امام  و اندیشه و آرای امام خمینی (س) و کسانی که در مورد ایشان نوشته اند عرضه خواهد شد. ما امسال با 56 عنوان کتاب داخلی و 16 کتاب خارجی چاپ اول در نمایشگاه حضور یافته که کتاب‌های داخلی را می‌توان به چهار بخش عمده تاریخی، فقهی، شعر و رمان در مورد امام خمینی(س) و مفاهیم اخلاقی تقسیم کرد.

ابوطالبی از پیش فروش کتاب' تفصیل الشریعه' مشتمل بر 27 جلد، اثر فقهی از فاضل لنکرانی شاگرد امام خمینی (س) شرح مفصلی بر تحریر الوسیله ایشان با 30 درصد تخفیف در نمایشگاه امسال و تحویل آن در خرداد ماه خبر داد.

ابوطالبی با یاد آوری اینکه سال گذشته مفاهیم اخلاقی از سیره و سخنرانی های امام خمینی (س) در 19 جلد برای نوجوانان و مخاطبان عام چاپ و منتشر شد، گفت : امسال نیز از جلد 20 تا 24 این مجموعه با عناوین خود بینی ، آداب و معاشرت ، توبه ، سرمایه عمر و هوای نفس در قالب بسته ای در نمایشگاه و در شمارگان پنج هزار نسخه به چاپ رسیده است.

وی ضمن اشاره به حضور انتشارات عروج در بخش بین الملل ادامه داد: امسال نیز تلاش داریم در بخش بین الملل بر واگذاری حق اثر به ناشرین کشورهای دیگر تمرکز داشته باشیم تا آثار امام خمینی (س) را به زبان خود ترجمه کنند. مفهوم آزادی در اندیشه امام (س) گزیده آثار ایشان درباره قرآن به زبانهای عربی و انگلیسی ، جواهر الاصول و همراه با امام (س) چاپ شده به زبانهای مختلف از 15 عنوان چاپ اولی در نمایشگاه امسال هستند.

ابوطالبی به چهار عنوان اثر جدید در حوزه شعر اشاره کرد و گفت: ماه بر روی بام، قلب انقلاب، شعری از جنس باران و شبهای اعتراض از جمله این آثار است. نظارت بر قدرت از دیدگام امام خمینی (س)، فقه سیاسی، معرفت شهودی نیز از آثار حوزه کتب فقهی عرضه شده در نمایشگاه امسال کتاب تهران است.

ابوطالبی گفت : روش پژوهش در تاریخ شناسی، پژوهشی در تدوین فلسفه تربیت، جستارهایی در علوم اجتماعی و جامعه شناختی فقهی تحولات سیاسی از دیگر کتاب های این موسسه در حوزه کتب پژوهشی است. امید اسلا م ( مجموعه زندگی و اراء شهید مصطفی خمینی (ره) در 3 جلد ، 57 سال اسارت نوشته علیمحمد بشارتی ( رویکردی در رخدادهای رژیم پهلوی تا انقلاب جلد هفتم تا دهم ) ، اقلیم خاطرات( خاطرات شفاهی عروش حضرت امام ) نیز در بخش کتب تاریخی عرضه خواهد شد.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (س) برپاست و غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی نیز در راهرو 24 غرفه 42 پذیرای حضور علاقمندان است.

. انتهای پیام /*