امام خمینی(س)، اندیشمندی زمان شناس و روشن بین در اندیشه و عمل بود که منادی اسلام زنده و منشأ تحولی شگفت انگیز شد. امام، انسان زمین گیر شده بریده از آسمان را به خود آورد تا در عصر سلطه فنّ تصرف در طبیعت مادی و غلبه پندار «اصالت تمایلات نفسانی»، به معنویت متعالی بیندیشد ولی نه به عنوان رویایی برای گریز از خشونت ماده که اصل واقعیت و واقعیت اصلی پنداشته می شود، بلکه به عنوان حقیقتی پایدار که می تواند سرنوشت انسان گرفتار ماده و اسیر نفسانیت را چنان تغییر دهد که نه تنها بر ماده که بر نفس خویش نیز تسلط کافی و کامل پیدا کند.

اسلام امام خمینی(س) در عصری انگیزه مردمی ترین قیام آزادیبخش و عدالت خواه شد که عسرت ایدئولوژیهای بشری و ناتوانی آنها در تأمین عدالت و استقرار آزادی برای ملتها و رواج ددمنشیهای قدرتهای سلطه گر و اسارت ملتهای محروم رو به گسترش بود.

او که در همه لحظه ‏های تلخ و شیرین انقلاب در کنار مردم حضور داشت، با آزاد کردن نیروهای معجزه گر درونی جامعه، شگفتی ساز دوران شد و عنان سرنوشت ملّتی بزرگ را به دست خود او سپرد تا شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" تحقق یابد.

اینک برآنیم تا به همت علاقمندان و صاحبنظران با تبیین و تشریح اندیشه های این بزرگوار، نسل امروز و فردا را با  آرمانهای انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

پرتال امام خمینی با تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در نظر دارد برنامه هایی به شرح ذیل برگزار نماید:

1.     آموزش مجازی وصیت نامه امام خمینی (س) توسط استاد ارجمند سرکار خانم دکتر طباطبایی؛ ثبت نام این دوره از تاریخ 95/11/25 طبق ضوابطی که در فرم ثبت نام خواهد آمد، آغاز می شود. علاقمندان از این تاریخ به بعد می توانند با تکمیل فرم ثبت نام در پرتال، در این دوره شرکت کنند. دوره آموزش حدود 5 ماه است و به دانش پذیرانی که در آزمونها حد نصاب نمره را کسب کنند، گواهینامه اهدا می شود.

2.     مسابقه کتابخوانی با موضوع " امام خمینی و انقلاب اسلامی"؛ زمان برگزاری مسابقه اردیبهشت سال 96 است و در مراسمی که به همین مناسبت در نمایشگاه کتاب برگزار خواهد شد، به برندگان جوایزی اهدا می شود. اطلاعات بیشتر در اطلاعیه ای روز 95/11/23 در پرتال منتشر می شود.

منبع، کتاب آیین انقلاب اسلامی است. فیشهایی از این کتاب انتخاب و از تاریخ 23 بهمن تا یک هفته قبل از برگزاری مسابقه در پرتال امام و دیگر فضاهای مجازی مرتبط با این پرتال  منتشر می شود.

   انتخاب برگزیده ترین مقالات با موضوع "جمهوری اسلامی" و با محوریت: جمهوریت و اسلامیت از منظر امام خمینی، قانون و قانون گرایی در اندیشه و سیره امام خمینی، معیارهای جامعه اخلاقی در اندیشه امام خمینی، تلازم استقلال و آزادی در جمهوری اسلامی، نقش سیاسی اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی، جوانان در جمهوری اسلامی، رابطه عدالت و آزادی در  جمهوری اسلامی، قانون و قانون گرایی در اندیشه و سیره امام خمینی، حقوق مردم در جمهوری اسلامی، معیارهای جامعه اخلاقی در اندیشه امام خمینی، حقوق اقلیتهای دینی در جمهوری اسلامی، محیط زیست و جمهوری اسلامی؛

علاقمندان می توانند مقالات خود را از تاریخ 95/12/1 به دبیرخانه ذیربط که از تاریخ مذکور در پرتال فعال می شود، ارسال نمایند. واجدین شرایط شرکت در این برنامه و معرفی منابع و دیگر اطلاعات لازم در تاریخ 95/11/27 در پرتال امام اعلام خواهد شد. از نویسندگان مقالات برگزیده در اواخر اردیبهشت ماه دعوت بعمل می آید تا در هم اندیشی یک روزه ای با عنوان "جمهوری اسلامی" حضور یابند و جوایز خود را دریافت نمایند.

. انتهای پیام /*