به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایرنا، اعضا و مسئولان جهادگران جهاد دانشگاهی در این میثاق نامه سوگند یاد کردند که با تمسک به ایمان اسلامی، استمرار حرکت جهادی و حفظ روحیه انقلابی خود در مسیر تحقق آرمان های امام خمینی(س) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت خواهند کرد.
در این میثاق نامه که در آستانه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی با حضور در مرقد مطهر بنیان گذار انقلاب اسلامی به امضای جهادگران جهاد دانشگاهی رسید، آمده است: شعار انقلاب فرهنگی از دریای معرفت و اندیشه‌ های ناب بزرگ مردی نشات گرفت که به ما آموخت ضامن حرکت تکاملی، موحدانه، متعالی انسان، درک فقر خود و استمداد از خدای سبحان در همه‌ امور باشیم. امام خمینی(س) در مسیر تبیین این مهم مخاطرات راه را نیز گوشزد فرمودند و مشفقانه خطر وابستگی به غرب و شرق را برای جامعه‌ دانشگاهی روشن کردند. معنی اسلامی شدن دانشگاه‌ ها را استقلال آنها از قطب‌ های قدرت و زر و زور دانستند و دانشگاهیان را از پیروی نا‌آگاهانه از دانشگاه ‌های غربی به دلیل ناتوانیشان در رساندن به مرتبه توحید منع فرمودند. ما اعضای جهاد دانشگاهی بار دیگر پایداری و دلبستگی خود به آرمان ‌های والایی حضرت امام خمینی(س) و تبعیت از ولایت فقیه و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای را اعلام می کنیم.
گفتنی است اعضای جهاد دانشگاهی پس از زیارت مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر سر مزار دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیانگذار پژوهشگاه رویان حضور یافتند و یاد این جهادگر نمونه را گرامی داشتند.
جهاد دانشگاهی در پی فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(س) در شانزدهم مردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تاسیس شد.
در حال حاضر جهاد دانشگاهی برای اجرای وظایف کلی و اجرای سیاست های تبیین شده توسط هیات امنا برای فراهم آوردن زمینه فعالیت های علمی و پژوهشی، اجرای دوره های رسمی و آموزش های علمی کاربردی، تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی در چهار حوزه پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال فعالیت های خود را پی می گیرد.
این نهاد در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی دارای ۴۲ واحد جهاد دانشگاهی است که ۱۴ واحد آن در شهر تهران و ۲۸ واحد در مراکز دانشگاهی شهرستان ها استقرار دارد.
همچنین تعداد ۱۸ پژوهشکده، ۱۵ سازمان و مرکز و ۱۵ موسسه و شرکت به ثبت رسیده نیز تحت پوشش این نهاد فعالیت دارند.

. انتهای پیام /*