به گزارش پرتال امام خمینی(س) علی محمدی در جلسه هماهنگی کمیته اجرایی کنگره بین المللی چشمه آفتاب در سالن جلسات فرمانداری خمین افزود: این کنگره می تواند ضمن معرفی شهید آیت الله سید مصطفی موسوی خمینی(ره) یکی از علمای مبارز، نخبگان و مراجع تاثیرگذار در دوران خویش، زادگاه امام خمینی(س) را نیز به جهانیان بهتر معرفی کند.

وی گفت: امام خمینی(س) توانست با رهبری عالمانه، مدبرانه با پشتوانه مردمی حکومت اسلامی را تشکیل داد و خیزش های مردمی در کشورهای مختلف دنیا دستاورد صدور پیام انقلاب اسلامی است.
وی بیان کرد: در مدت دو روز برگزاری این کنگره مقالات داخلی و خارجی برگزیده از اندیشمندان و فرهیختگان فارسی، هندی، عراقی، پاکستانی، عربی و انگلیسی ارائه می شود.
محمدی با اشاره به اینکه امسال به نام اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است،گفت: برگزاری این کنگره بصورت تخصصی و عمومی در این شهرستان با حضور جمعی از مسوولان، مراجع تقلید کشوری و اندیشمندان داخلی و خارجی می تواند گامی بلند برای شناسایی فرهیختگان و علما به دنیا باشد.
دبیر کمیته اجرایی کنگره بین المللی ˈچشمه آفتابˈ اضافه کرد: شهرستان خمین توانمندی برگزاری چنین کنگره ای را داشته و تمام ارگان ها و دستگاه های سطح شهرستان می بایستی از هیچ تلاشی دریغ نورزند.
وی اضافه کرد: رسانه های جمعی نقش بسیار برجسته و مهمی در انعکاس و مستندسازی ویژه برنامه های کنگره بین المللی «چشمه آفتاب» در حوزه های مختلف دارند.
کنگره بین المللی چشمه آفتاب با اهداف معرفی شخصیت علمی، سیاسی و اجتماعی پدر امام راحل، جمع آوری اسناد و مدارک علمی و تاریخی مرتبط با دوران ایشان و کودکی امام خمینی(س)، بررسی سه موج بیداری اسلامی در جهان و نقش اندیشه های امام(س) در شکل گیری موج دوم و سوم بیداری اسلامی با محورهای علمی- پژوهشی، فرهنگی- هنری و بیداری اسلامی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ، هفتم و هشتم خرداد ماه در زادگاه امام راحل(س) برگزار می شود.

منبع: ایرنا

. انتهای پیام /*