آیت‌ا... سیدمهدی امام‌جمارانی، روحانی خوش‌مشربی است و در تمام ساعتی که ‌مهمانش بودیم، خنده از لبانش محو نشد جز در بخش‌هایی که از امام برایمان تعریف می‌کرد که آن موقع چینی بر پیشانیش نقش می‌بست که نشان دلتنگی بود.

  او سال‌ها پیش به‌همراه برخی همفکرانش مجمع روحانیون را پایه‌گذاری کرد که آن هم‌اکنون آنچنان فعالیتی ندارد و آیت‌ا... امام جمارانی می‌گوید که موانعی هست که اگر برطرف شود، حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد. از دولت قبل گلایه دارد و می‌گوید در ازای 40 هزار تومان یارانه مبالغ زیادی از مردم اخذ شد و آن دولت را ناموفق توصیف می‌کند اما نظر خوبی نسبت به دولت فعلی دارد و امید در اظهاراتش موج می‌زند.

  به گزارش پرتال امام خمینی(س)، بخش هایی از گفت‌وگوی آرمان با امام جمارانی در ادامه می‌آید:

 

**  یک زمانی برخی آقایان به امام(س) مراجعه کردند که چه کنیم؟ امام فرمودند هجوم ببرید به مجلس. تکلیف شما حضور در مجلس است و مجلس را از اندیشه‌های صاف و مخلصانه خودتان پر کنید. در داخل مجلس، کاری بکنید که مدرس کرد. این وصیت امام بود البته وصیتنامه امام هم مظلوم واقع شده است. وظیفه هر انسان شایسته که در خود اندیشه صحیح و سالم می‌بیند، این است که به طرف مجلس برود. اگر رد کردند، ما مسئولیت نداریم اما اگر تایید شد حداقلش این است که صالحان و مردم درستکار به مجلس می‌روند که انشاءا... نتایج  خوبی هم دارد

** این دولت، دولتی است که دم از منویات امام خمینی(س) می‌زند و بسیاری از خواسته‌های دلسوزان را مدنظر دارد بنابراین هر کس علیه آن حرفی بزند و عمل کند، ظلم فاحش به دولت است. متاسفانه با تمام این شرایطی که دولت دارد و همه بدان اعتماد دارند، عده قلیلی در حاشیه شروع کردند به فعالیت علیه دولت. اینها باید به توصیه مقام معظم رهبری گوش دهند. امروز ایشان از دولت حمایت می‌کند. اگر به حق و حقیقت معتقد هستید که این دولت منویات امام را پیاده می‌کند. اگر این دولت واقعا خواست اکثریت مردم است، پس این همه نق و نوق کردن یعنی چه؛ این همه دلواپسی یعنی چه. چرا مردم به بهداشت و درمان نمی‌رسند و به پزشک مراجعه نمی‌کنند چون نه پول دارند و نه وسیله. این مثال را می‌زنم تا ببینید چه خبر است. برادر همسر بنده در خیابان پاسداران است و نیاز به آمبولانس برای انتقال به بیمارستان پیدا کرد، یکی آمد که نه اکسیژن داشت و نه وسایل لازم و علاوه بر آن بنزین هم نداشت. بالاخره فرد بیمار و یکی از همراهانش را سوار کرد اما نیم ساعت در پمپ بنزین برای پر کردن باک آمبولانس معطل شد و در مسیر وقتی به او گفته شد به نزدیک‌ترین بیمارستان برود جواب داد که من باید فقط بیماران را به بیمارستان... ببرم که متاسفانه بیمار قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرد؛ نمی‌دانیم چه بگوییم. الان رئیس‌جمهور می‌گوید باید درمان را رایگان کرد، برای تحقق این موضوع، کمر همت بسته است، زندگی شخصی خودش را رها کرده چون برای خدمت به مردم اراده دارد. باید از این آقا و دولت ایشان تشکر کنیم یا علیه‌اش حرف بزنیم و مانع‌تراشی کنیم.

 **افراطیون مخالفان دولت یک عده قلیلی هستند که آزادانه می‌توانند حرف بزنند و هر چه می‌خواهند هم می‌گویند اما چرا دیگران مثل آنها نیستند. آنها در مجلس و بیرون مجلس و هر جا بخواهند صحبت می‌کنند و دولت را متهم می‌کنند اما این طرف که اکثریت هم هستند بر خلاف آنها فضا برایشان مهیا نیست. الان باید از این آقا (دکتر روحانی) تشکر کنیم یا علیه او رفتار کنیم. کسانی که الان نق می‌زنند، کسی نیستند و این خیلی مساله است. چرا باید آنها بتوانند در مجلس همه‌چیز بگویند و همه کار علیه دولت بکنند. این خیلی برای ما درد است. آن روز که امام آمد آرزوی خودش را گفت و آرمان‌های امام آن روز اعلام شد که باید زمینهای ما آباد شود. یک روزی من خودم در جماران بود امام(س) می‌فرمود هجوم ببرید به کشاورزی و دامداری و بروید سراغ کشاورزی.

 ** استدلال امام این بود که ملتی که نان دارد، اسیر جاهای دیگری نمی‌شود. اگر شما نان و غذا داشته باشید حتی در کوه زندگی کنید، به مبارزه ادامه می‌دهید چون دارید. آیت‌ا... جوادی‌آملی فرموده‌اند ملتی که جیبش خالی است، نمی‌تواند مقاومت کند. ملتی که گرسنه است نمی‌تواند در مقابل بیگانه بایستد. از ملتی که مریضش روی دستش مانده یا ملتی که کار می‌کند و به جایی نمی‌رسد چه انتظاری باید داشت. دولت قبل 40 هزار تومان به هر نفر داد و از آن طرف 400 هزار تومان به نام پول آب و برق تحمیل کرد. با این ملت این کار را کردند حالا این دولت روی کار آمده است و الان می‌خواهد برای ملت و روزگار خوش آنها کاری کند. شما بیایید آب مردم و نون و بهداشت مردم را تامین کنید و نمی‌خواهد برای آنها بهشت درست کنید؛ مردم خودشان می‌روند دنبال بهشت. یک کاری کنید که زندگی روزمره مردم درست شود. اسلام فریاد می‌زند آن کسی که زندگی درست دارد، دین درست هم دارد. 

. انتهای پیام /*