به گزارش خبرگزار ی قدس (قدسنا) صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران صبح روز دوشنبه در همایش «مقاومت، بیداری اسلامی و آزادی فلسطین» ضمن ادای احترام به مقام بلند بنیانگذارجمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(س) تاکید کرد نام امام و فلسطین درهمیشه تاریخ در کنار هم خواهد بود.
وی تصریح کرد : همه ما می دانیم که طرح تاسیس رژیم صهیونیستی طرحی غربی بود و داستان این رویارویی طولانی ما با اسرائیل تنها به دلیل رهایی اروپاییان ازشریهودیان نبود بلکه سران کشورهای غربی این مصیبت را به امت اسلامی و ملت فلسطین تحمیل کردند تا زبان و دین مشترک را از ما بگیرند و بین ما جدایی افکنند. ما دربرابرطرح بزرگی قرار داریم و این طرح با شکست مواجه نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم یک طرح اساسی برای مقابله با ان اجرا کنیم.

سفیر فلسطین در تهران گفت : بنده به عنوان یک فلسطینی و یکی از پایه گذاران مقاومت در تاریخ کشورم عرض می کنم که مقاومت بزرگترین سلاح در برابر اسرائیل است و از همه برادران مبارز فلسطینی دعوت می کنم با وحدت و اتحاد خط واحدی از مقاومت و مبارزه در برابر صهیونیستها تشکیل دهند تا بتوانیم به هدف خود دست یابیم.

زواوی با بیان اینکه  آن چه مهم است جایگاه افراد نیست بلکه مهم وفای به عهد برای آزادی فلسطین است و کسی نمی‌تواند فلسطینی‌ها را بفریبد، تصریح کرد:‌ باید بکوشیم با طرح واحدی همه‌ی مسلمانان را به سوی خود جلب کنیم. ما می‌توانیم در برابر بسیاری از مسائل که موجب اختلاف افکنی است کوتاه بیاییم و به حفظ وحدت بپردازیم.

وی در ادامه تاکید کرد : امروز  که  دشمنان  کشورهای اسلامی را مورد تجاوز قرار می دهند و دیگر کشورها را برای همراهی تحریک می کنند تنها با توکل بر خداست که می توانیم در برابر این جنگ ظالمانه پیروز شویم . امام خمینی(س) پس از پیروزی انقلاب ان را انقلاب اسلامی نامید نه انقلاب ایرانی چرا که معتقد بود اسلام امده است تا همه را متحد کند و ما نیز باید تلاش کنیم تا با وحدت به اهداف خود برسیم .

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه اختلافات مذهبی نباید تیغی بر گردن ملتها باشد تصریح کرد : ما یک دشمن مشترک داریم واین دشمن بسیار سرسخت است  در میان امت اسلامی  به توطئه می‌پردازد وما باید بدانیم که جنگ بین کشورهای اسلامی مخالف وحدت است و از کشورهای اسلامی می‌خواهیم تا ا ختلافات‌شان را کنار بگذارند و به فکر ایجاد یک جبهه  اسلامی برای آزادی فلسطین باشند.


در ادامه این همایش ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد: تعامل با مسئله فلسطین در واقع معیاری برای رفتارها و سیاستهای امت اسلامی بشمارمیرود.
ابو شریف با اشاره به تاریخ قدس ومسجدالاقصی گفت: حضرت امام خمینی(س) توانستند درک و شناخت درست و کاملی ازمشکل فلسطین به جهانیان ارائه کنند، بر اساس شناخت امام، جهان اسلام جز با برچیدن این غده سرطانی سلامتی خود را باز نخواهد یافت.

وی در ادامه افزود: حضرت امام خمینی(س) درتبیین اهمیت روز جهانی قدس تلاش کردند تا مشارکت ملتهای اسلامی در این روز تنها به برگزاری راهپیمائی محدود نشود و تلاش کردند تا این روز مظهراقتدارجهان اسلام در مقابل سیاستهای رژیم صهیونیستی و حامیان آن باشد.

ابوشریف در انتهای سخنانش با بیان اینکه در صورتی که تحولات اخیر منطقه به خوبی به کار گرفته شود منجر به از هم پاشیدن شیرازه دشمن صهیونیستی خواهد شد، در خصوص تلاشهای بعضی کشورها برای فرار از نتایج بیداری اسلامی و روی آوردن به سیاست دامن زدن به اختلافات شیعی و سنی و مسائل قومی مذهبی هشدار داد.

. انتهای پیام /*