به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، باغ موزه دفاع مقدس که در بزرگراه حقانی واقع شده بخش های جالبی را شامل می شود که از آن جمله می توان به ماکت حسینیه جماران محل سخنرانی های امام خمینی اشاره کرد که با طراحی بسیار طبیعی بازدیدکنندگان را به فضای این حسینیه تاریخی می برد.

 

در بخش دیگر این باغ موزه، روی یک پرده نمایش مدور تعدادی از سخنرانی های امام خمینی در خصوص دفاع مقدس نمایش داده می شود که بازدید کننده با قرار گرفتن مقابل هر کدام از فیلم های در حال نمایش صدای آن را نیز می شنود. لیست عملیاتهای دوران جنگ، تسلیحات سبک استفاده شده دوران دفاع مقدس، ماسک های شیمیایی، پرچم های مربوط به دوران حماسه و دفاع(مانند پرچم یا حسین(ع))، گزیده ای از هدایای مردم به جبهه ها، لیست قربانیان ترور، مرور مطبوعات ابتدای پیروزی انقلاب، نماد قوای سه گانه ارتش و سپاه پاسداران و سایر نهادهای نظامی و انتطامی، آب نمای موزیکال، نمایش مصور فتح خرمشهر، سینمای چهار بعدی، پرده آب و آتش، ماکت شهدا و رزمندگان و اقوام مختلف و... از دیگر دیدنی های این باغ موزه است.

بازدید از باغ موزه دفاع مقدس در 10 روز اول برای خانواده های معظم شهدا امکان پذیر است و پس از آن، میزبان عموم مردم خواهد بود.

. انتهای پیام /*