حضور سبزِ ملتی مومن، شجاع و غیورکه از آغاز شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تا کنون با کمال شوق و اشتیاق حماسه ‏ها آفریده اند، در مراسم بزرگداشت ـ روح خدا خمینی کبیر ـ قابل تحسین است. مردمی که به فرموده رهبر کبیر انقلاب؛ خودش راه را پیدا کرده، و به این راه ادامه می دهد.(ر.ک. صحیفه امام؛ ج10، ص1)

امام (س) می فرماید؛ تحول روحی که در ملت پیدا شده است و در شما جوانها، مردها، زنها، پیدا شده است، این موجب امیدواری است. (همانجا)

 حضور افتخار آفرین مردم در صحنه‏ های مختلف این انقلاب تاریخ ساز شده است. ملتی که با وحدت کلمه و اتّکال به خدای تبارک و تعالی، همه چیز را می‏تواند به پیش ببرد.(ر. ک. صحیفه امام؛ ج‏4، ص489)   

ما می‏ توانیم؛ به واسطه قدرت ملت کارها را انجام بدهیم، عدالت را در جامعه خودمان پخش کنیم، خودمان را اداره کنیم، در سایه اسلام مملکت خودمان را حفظ کنیم، در مقابل قدرتهای بزرگ بایستیم، مستقل باشیم و وابسته به غیر نباشیم، خودمان را مستغنی کنیم، جوانهایمان را مستغنی کنیم، به صراط مستقیم عمل کنیم، ید واحده باشیم و همان طوری که اسلام دستور داده، همه یک صدا باشیم و به آینده کشور و آینده‏ سازان امیدوار. (منبع: صحیفه امام)‏

آن روز، امام ما فرمود:

" خمینی که آخرین روزهای عمرش را می ‏گذراند، تمام امیدش به شما مردم سلحشور ایران است؛ به شما مردمی که به هیچ وجه تحت تأثیر اختلافات جزئی و کلی واقع نشده و ان شاء اللَّه نمی ‏شوید؛ شما مردمی که با تمام وجود بر سر غرب و شرق جهانخوار شوریدید، شما عزیزانم، به امید خدا پیروزید. شما مردم دلیر و آگاه سرمشقی هستید برای ملل زیر سلطه. و باید بدانید در میدانی که قدم گذاشته‏ اید مواجه هستید با مشکلات بسیاری که تنها مقاومتتان نجاتتان خواهد داد." .( صحیفه امام؛ ج‏13، ص544)

امروز، بیست و هفت سال از عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب می گذرد. اگر چه او در میان ما نیست اما فرزند خلفِ شایسته اش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله) با اتکال به خداوند و پشتیبانی ملتی بیدار و استوار از میراث ماندگار او که در نظام جمهوری اسلامی نهفته است، حراست می کنند و جهانیان عزت، اقتدار و نشاط روز افزون آن را نظاره گرند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون فشارهای زیادی بر ملت ما تحمیل شده است. جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران و تحریمهای اقتصادی گسترده، نمونه هایی از آن است. آنان به خیال خام خود می خواهند ما را مغلوب کنند غافل از آنکه پیروزیهای روز افزون این ملت در عرصه های مختلف سبب شده است که پیام انقلاب اسلامی از مرزهای ایران عبور کرده و به جهان صادر شود. همچنانکه به فرموده امام بزرگوار ما؛ صدور انقلاب به لشکرکشی نیست، بلکه می‏ خواهیم حرفمان را به دنیا برسانیم. (ر. ک. صحیفه امام؛ ج‏19، ص414)

اینک شاهدیم که ملتهای مظلوم درس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم، صبر و استقامت در راه حفظ هویت خویش، تحمل سختیها در راه خودکفایی و استقلال، تلاش مستمر در میدانهای علم و دانش را از شیفتگان راه امام که همان راه حق و حقیقت است، آموخته اند.

"ما مفتخریم و ملت عزیز سر تا پا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که می‏خواهد حقایق قرآنی، که سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم می ‏زند، از مقبره ‏ها و گورستانها نجات داده و به عنوان بزرگترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیودی که بر پای و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و نیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان می‏ کشاند نجات دهد." ( صحیفه امام؛ ج21، ص396)

 

. انتهای پیام /*