نجف اشرف؛ ۱۳۴۴_ نامه خطاب به آیت الله سید حسین خادمی ( از علمای اصفهان )؛

نکات حائز اهمیت:

- از وضع ایران و گرفتاری مسلمانان ناراحت و نگران هستم، امید است خداوند تعالی فرج عاجل عنایت فرماید.

- حوزه قم را لازم است آقایان نگهداری کنند و نگذارند شکست به آن _خدای نخواسته_ وارد شود.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲، ص ۶۶

***

مدرسه علوی تهران؛ ۱۳۵۷_ صدور پیام خطاب به ملت ایران؛

اهم پیام:

- یک شاهنشاهی ظالم دو هزار و پانصد ساله را شما ملت ایران با مشت و با همتی بزرگ و با ایمانی راسخ سرنگون کردید و به پشتیبانی هایی که از او می شد، توجه نکردید.

- ملت عزیز من! اشکالات و مشکلات زیاد است و ما وارث یک مملکت آشفته هستیم. مملکت ما را خراب کرده اند و رفته اند؛ و ما وارث یک مملکت مخروبه هستیم. باید به خواست خدا تمام ملت ایران برای ساختن ایران قیام کند.

- باید از این آشفتگی ها و تظاهرات خودداری کنید، شلوغ کاری نشود. مردم خیال نکنند اینک که پیروز شده اند باید شلوغ کاری کنند! باید با نظم و ترتیب و انسانیت و اسلامیت رفتار کنید.

- ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم، واحد هستیم که مسلمان و برادر هستیم. اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانها بشود، بدانید که یا جاهل هستند یا از کسانی که می خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند می باشند. قضیه شیعه و سنی اصلاً در کار نیست. ما همه با هم برادریم.

- اقلیتهای مذهبی خاطر جمع باشند که ما به آنها اطمینان می دهیم در این مملکت زندگی عادلانه و مرفهی خواهند داشت و مورد پشتیبانی ما هستند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۱۳۰ - ۱۳۳

***

مدرسه علوی تهران؛ ۱۳۵۷_ صدور نامه تشکر از ارسال طومار اهالی قریه گوندره در پشتیبانی از ملت ایران؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۱۳۴

***

مدرسه علوی تهران؛ ۱۳۵۷_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید کرامت الله ملک حسینی به منظور سپاسگذاری از وی و عشایر کهکیلویه و بویراحمد؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۱۳۵

***

مدرسه علوی تهران؛ ۱۳۵۷_ صدور نامه تشکر خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسین انزابی در مورد تبریک پیروزی انقلاب اسلامی؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۱۳۶

***

بیمارستان قلب تهران؛ ۱۳۵۸_ صدور پیام خطاب به ملت ایران؛

اهم پیام:

- شما ای ملت عزیز که برای خدا و جلب رضای او بپا خاستید و با تأیید و توفیق ذات مقدسش به پیروزی معجزه آسا رسیدید، اکنون نیز در این مرحله (انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی) که مقام امتحان است کوشش کنید که مصالح اسلام و کشور اسلامی را فدای منافع شخصی یا گروهی نکنید.

- سرنوشت اسلام و کشور را به دست کسانی دهید که به اسلام و جمهوری اسلامی و قانون اساسی معتقد و نسبت به احکام نورانی الهی متعهد باشند و منفعت خود را به مصلحت کشور مقدم ندارند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۱۴۹ - ۱۵۰

***

بیمارستان قلب تهران؛ ۱۳۵۸_ صدور پیام رادیو _ تلویزیونی خطاب به ملت ایران درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی؛

اهم پیام:

- من می توانم ادعا بکنم که انتخابات این سال، تنها انتخاباتی است که به رأی مردم و بدون فشار و دخالت هیچ کس انجام خواهد گرفت.

- مبادا خیال کنید که مبارزات انتخاباتی عبارت از این است که به دیگران بد بگویند و کارشکنی بکنند، البته دعوت به انتخاب اشخاص مانع ندارد.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۱۵۱ - ۱۵۲

***

بیمارستان قلب تهران؛ ۱۳۵۸_ صدور پیام تشکر در پاسخ به نامه تبریک آقای لئونید برژنف (صدر هیأت رییسه شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی) به مناسبت اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

نکته حائز اهمیت:

- امیدواریم که صلح جهانی بر پایه استقلال ملتها و عدم مداخله در امور یکدیگر و مراعات اصل حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه بنا گردد و هر گونه تعرضی به کشورهای دنیای سوم و اسلامی و بخصوص در این منطقه بر خلاف موازین است که باید پایه و اساس درستی مابین ملتها باشد.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۱۵۳

***

جماران؛ ۱۳۶۱_ صدور پیام تشکر در پاسخ به نامه تبریک آقای تئودور ژیکف (رئیس جمهور بلغارستان) به مناسبت چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

نکته حائز اهمیت:

- امید است با عنایات خاصه خدای تعالی و کمک کشورهای آزاد جهان ملل محروم و مستعف عالم بتوانند هر چه زودتر خود را از اسارت ابرقدرتهای جنایتکار، و بخصوص آمریکای جهانخوار نجات بخشند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۲۹


***

جماران؛ ۱۳۶۱_ صدور پیام تشکر در پاسخ به تلگراف تبریک آقای پال لوسونیز (رئیس جمهور مجارستان) به مناسبت چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

نکته حائز اهمیت:

- امید است این انقلاب الگویی برای ملتهای دربند و محروم جهان که در اسارت ابرقدرتهای جنایتکار به سر می برند گردیده، و با بهره گیری از شیوه مبارزه ملت قهرمان ما با آمریکای جهانخوار و دیگر استعمارگران هر چه زودتر خود را از قید اسارت آزاد سازند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۳۰

***

جماران؛ ۱۳۶۱_ صدور پیام تشکر در پاسخ به تلگراف تبریک آقای گوستاو هوساک (رئیس جمهور چکسلواکی) به مناسبت چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

نکته حائز اهمیت:

- از خدای تعالی نجات و رهایی همه ملل محروم و مستضعف جهان را از قید اسارت ابرقدرتهای ستمکار و بخصوص آمریکای جهانخوار، مسألت دارم.

 ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۳۱

***

جماران؛ ۱۳۶۱_ صدور پیام تشکر در پاسخ به پیام تبریک آقای ترونگ شین (رئیس جمهور ویتنام) و آقای مام و ان دونگ (نخست وزیر ویتنام) به مناسبت چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

نکته حائز اهمیت:

- امید است با عنایات خدای تعالی و همکاری و کمک کشورهای آزاد جهان ملل محروم و مستضعف جهان، که در اسارت ابرقدرتهای خونخوار و بخصوص آمریکای جنایتکار هستند از قید اسارت رهایی جسته و علیه استعمارگران و جهانخواران بپا خیزند.

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۳۲

***

جماران؛۱۳۶۷_ صدور اجازه نامه به حجت الاسلام والمسلمین حسنعلی ابراهیمی (دبیر شورا و مسئول هیأت مدیره مرکز جهانی علوم اسلامی) درباره حل مشکلات شرعی طلاب و فضلای غیر ایرانی؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۲۵۷

***

جماران؛ ۱۳۶۷_ صدور حکم خطاب به آیت الله سید علی خامنه ای (رئیس جمهور) مبنی بر دعوت اعضای شورای عالی قضایی به جلسه سران سه قوه و دریافت طرح های آنان در مورد تقسیم کار در قوه قضاییه و ارائه گزارش نهایی به معظم له؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۲۵۸

***

. انتهای پیام /*