نجف اشرف؛ ۱۳۴۵_ صدور نامه احوالپرسی از بستگان و تشکر از تحریر تفسیر روان جاوید خطاب به آقای میرزا محمد ثقفی؛

  ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲، ص ۱۱۶ 

 ***

نجف اشرف؛ ۱۳۵۴_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی مبنی بر پاسخ به سئوالات در مورد وجوه شرعی؛

  ر.ک صحیفه امام؛ ج ۳، ص ۱۳۵ 

 ***

قم؛ ۱۳۵۷_ سخنرانی در جمع اقشار مختلف مردم؛

اهم بیانات:

- در عصر ما شما شیعیان بزرگ اسلام تنها طایفه ای هستید که در مقابل دیکتاتورها و ابرقدرتها ایستادید و با مشت فشرده خود بر تانکها و توپها غلبه کردید. اسلام به واسطه طایفه شیعه زنده است. قیامهای پی در پی شیعه علی (ع) اسلام را زنده کرده است.

- زنهایی که جوانهای خودشان را دادند، افتخار بر این کردند که شهید دادیم. و آنکه یک پسر از او باقی مانده بود باز می گفت این را هم اهدا می کنم. این قدرت ملیت نیست، این قدرت ایمان است، این قدرت اسلام است؛ اشتباه نکنند.

- هر که هر چه می خواهد بگوید. اسلام از اول قدرت داشته است بر رد همه حرفها و اکاذیب؛ آن قدرت باقی است، آن برهان ما باقی است. ما برهان و حجت داریم و از گفته های مردم نمی ترسیم؛ هر که هر چه دارد بگوید، لکن توطئه را نمی پذیریم. خیانت به ملت را نخواهیم پذیرفت.

- من خدمتگزار ملت ایران هستم، من خدمتگزار جوانان ایران هستم، من خدمتگزار بانوان ایران هستم؛ من از حالا تا این چند روزی که عمر دارم در خدمت شما هستم.

  ر.ک صحیفه امام؛ ج ۶، ص ۳۵۹ - ۳۶۴ 

 ***

دربند، شمیران، تهران؛ ۱۳۵۸_ صدور تلگراف تشکر خطاب به آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی پیرو پیام ارسالی ایشان به مناسبت بهبودی معظم له و ترک بیمارستان؛

   ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۲، ص ۱۷۴

 ***

جماران؛ ۱۳۶۰_ صدور پیام خطاب به ملت ایران به مناسبت درگذشت آیت الله عبدالرحیم ربانی شیرازی (عضو فقهای شورای نگهبان)؛

نکته حائز اهمیت:

- مرحوم مجاهد، سعید ارزشمند، ربانی شیرازی ... در طول زندگی شرافتمندانه خود، چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن در مقابل باطل و باطلها ایستاد و از خود نرمش نشان نداد. او در حبسها و زجرها و ناملایمات با قامت راستِ انسانهای متعهد ایستادگی کرد و تسلیم نشد.

  ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۶، ص ۸۶ 

 ***

جماران؛ ۱۳۶۰_ سخنرانی در جمع رزمندگان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

اهم بیانات:

- مصالحه با جنایتکار و سازش با جنایتکاران، یک جنایتی است بر مردم متعهد و یک جنایتی است بر اسلام. ما حرفمان از روز اول تا حالا و بعدها معلوم است؛ ما جنایتکار را که در کشورمان هست، می گوئیم باید برود.

- افراد کم با بازوان قوی و قلب مطمئن و متوجه به خدای تبارک و تعالی و عشق به شهادت و لقاء الله، می توانند پیروز شوند. پیروزی را شمشیر نمی آورد، پیروزی را خون می آورد؛ پیروزی را افراد و جمعیتهای زیاد نمی آورند، پیروزی را قدرت ایمان می آورد.

 ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۶، ص ۸۷- ۹۲

 ***

جماران؛ ۱۳۶۰_ صدور نامه مبنی بر پاسخ به سئوالات و ابهامات آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی (رئیس دیوان عالی کشور) درباره نحوه عمل به قانون در مورد عفو و آزادی محکومین و دیگر امور قضایی؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۶، ص ۹۳ - ۹۴

 ***

جماران؛ ۱۳۶۱_ دیدار با رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۵۸

 ***

جماران؛ ۱۳۶۳_ صدور پیام خطاب به ملت عراق و لبنان و بیت آیت الله العظمی حکیم به مناسبت شهادت جمعی از منسوبین بیت حکیم؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج ۱۹، ص ۱۷۶

 ***

جماران؛ ۱۳۶۷_ صدور حکم انتصاب حجت الاسلام عبدالله نوری به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۳۱۳ - ۳۱۴

***

. انتهای پیام /*