نجف اشرف؛ 1345_ صدور نامه احوالپرسی از بستگان و تشکر از تحریر تفسیر روان جاوید خطاب به آقای میرزا محمد ثقفی؛

  ر.ک صحیفه امام؛ ج 2، ص116 

 ***

نجف اشرف؛ 1354_ صدور نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی مبنی بر پاسخ به سئوالات در مورد وجوه شرعی؛

  ر.ک صحیفه امام؛ ج 3، ص 135 

 ***

قم؛ 1357_ سخنرانی در جمع اقشار مختلف مردم؛

اهم بیانات:

- در عصر ما شما شیعیان بزرگ اسلام تنها طایفه ای هستید که در مقابل دیکتاتورها و ابرقدرتها ایستادید و با مشت فشرده خود بر تانکها و توپها غلبه کردید. اسلام به واسطه طایفه شیعه زنده است. قیامهای پی در پی شیعه علی (ع) اسلام را زنده کرده است.

- زنهایی که جوانهای خودشان را دادند، افتخار بر این کردند که شهید دادیم. و آنکه یک پسر از او باقی مانده بود باز می گفت این را هم اهدا می کنم. این قدرت ملیت نیست، این قدرت ایمان است، این قدرت اسلام است؛ اشتباه نکنند.

- هر که هر چه می خواهد بگوید. اسلام از اول قدرت داشته است بر رد همه حرفها و اکاذیب؛ آن قدرت باقی است، آن برهان ما باقی است. ما برهان و حجت داریم و از گفته های مردم نمی ترسیم؛ هر که هر چه دارد بگوید، لکن توطئه را نمی پذیریم. خیانت به ملت را نخواهیم پذیرفت.

- من خدمتگزار ملت ایران هستم، من خدمتگزار جوانان ایران هستم، من خدمتگزار بانوان ایران هستم؛ من از حالا تا این چند روزی که عمر دارم در خدمت شما هستم.

  ر.ک صحیفه امام؛ ج 6، ص 359 - 364 

 ***

دربند، شمیران، تهران؛ 1358_ صدور تلگراف تشکر خطاب به آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی پیرو پیام ارسالی ایشان به مناسبت بهبودی معظم له و ترک بیمارستان؛

   ر.ک صحیفه امام؛ ج 12، ص 174

 ***

جماران؛ 1360_ صدور پیام خطاب به ملت ایران به مناسبت درگذشت آیت الله عبدالرحیم ربانی شیرازی (عضو فقهای شورای نگهبان)؛

نکته حائز اهمیت:

- مرحوم مجاهد، سعید ارزشمند، ربانی شیرازی ... در طول زندگی شرافتمندانه خود، چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن در مقابل باطل و باطلها ایستاد و از خود نرمش نشان نداد. او در حبسها و زجرها و ناملایمات با قامت راستِ انسانهای متعهد ایستادگی کرد و تسلیم نشد.

  ر.ک صحیفه امام؛ ج 16، ص 86 

 ***

جماران؛ 1360_ سخنرانی در جمع رزمندگان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

اهم بیانات:

- مصالحه با جنایتکار و سازش با جنایتکاران، یک جنایتی است بر مردم متعهد و یک جنایتی است بر اسلام. ما حرفمان از روز اول تا حالا و بعدها معلوم است؛ ما جنایتکار را که در کشورمان هست، می گوئیم باید برود.

- افراد کم با بازوان قوی و قلب مطمئن و متوجه به خدای تبارک و تعالی و عشق به شهادت و لقاء الله، می توانند پیروز شوند. پیروزی را شمشیر نمی آورد، پیروزی را خون می آورد؛ پیروزی را افراد و جمعیتهای زیاد نمی آورند، پیروزی را قدرت ایمان می آورد.

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 16، ص 87 - 92

 ***

جماران؛ 1360_ صدور نامه مبنی بر پاسخ به سئوالات و ابهامات آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی (رئیس دیوان عالی کشور) درباره نحوه عمل به قانون در مورد عفو و آزادی محکومین و دیگر امور قضایی؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 16، ص 93 - 94

 ***

جماران؛ 1361_ دیدار با رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 17، ص 358

 ***

جماران؛ 1363_ صدور پیام خطاب به ملت عراق و لبنان و بیت آیت الله العظمی حکیم به مناسبت شهادت جمعی از منسوبین بیت حکیم؛

 ر.ک صحیفه امام؛ ج 19، ص 176

 ***

جماران؛ 1367_ صدور حکم انتصاب حجت الاسلام عبدالله نوری به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

ر.ک صحیفه امام؛ ج 21، ص 313 - 314

***

. انتهای پیام /*